Organizatorzy 11. edycji festiwalu sztuki perkusyjnej Drums Fusion odsłaniają pierwsze karty. Na bydgoskim festiwalu, zagra w maju rewelacyjne trio Leszek Możdżer, Lars Danielsson i Zohar Fresco, które ma na swoim koncie dwie podwójnie platynowe płyty.

Ruszyła właśnie sprzedaż biletów na ten koncert.

Trójka muzyków wystąpi na perkusyjnej fieście w Bydgoszczy 31 maja w budynku Opery Nova. Koncertowi przyświeca motto „Trzech Muzyków – Trzy Kultury – Jeden Czas”.

„Trio z Larsem Danielssonem i Zoharem Fresco nazwałem „Leszek Możdżer Dream Team” – mówi o tym projekcie Możdżer.

Nie ma się czemu dziwić, bo faktycznie muzyka tria to „dream”, a muzycy to mocny „team”.

Delikatni i wyrafinowani

Publiczność ceni sobie to polsko-szwedzko-izraelskie Trio, szczególnie za delikatność i subtelne wyrafinowanie. Muzycy osiągnęli kompromis pomiędzy jazzową improwizacją, a przystępną dla szerokiego widza melodyjnością. Wydawać by się mogło, iż znakomity pianista Leszek Możdżer wespół ze szwedzkim basistą i wiolonczelistą Larsem Danielssonem i perkusistą z Izraela Zoharem Fresco stworzyli klasyczne „jazzowe trio” – fortepian, kontrabas, perkusja. Ale to jest Możdżer, w związku z czym, nic nie może być oczywiste.

„Skład Możdżera brzmi rzeczywiście jak marzenie – lekko, dynamicznie, czasem refleksyjnie. I jak w dobrej poezji – wyobraźnia nie kłóci się tu z dyscypliną, a wizyjność podaje rękę intelektualizmowi” – pisali krytycy. Trio już od startu biło rekordy popularności.

Zaczęli od platyny

Pierwszy wspólny występ DreamTeam’u miał miejsce podczas Festiwalu… (pełny tekst wraz z danymi dotyczącymi biletów  – w załączniku)

Tegoroczne, 11 .Międzynarodowy Festiwal Sztuki Perkusyjnej Drums Fusion od będzie się w dniach 29 maja – 4 czerwca. Organizatorem festiwalu jest Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy kierowane przez Marzenę Matowską. Dyrektorem Festiwalu jest Marek Maciejewski, kurator pracowni Muzyki MCK i gitarzysta znanego zespołu Variete.