Poznaliśmy kolejne gwiazdy XXII Letniego Festiwalu Jazzowego w Piwnicy pod Baranami! 11 lipca w Operze Krakowskiej wystąpią Branford Marsalis Quartet z Kurtem Ellingiem!

Branford Marsalis występował już na Letnim Festiwalu kilkakrotnie, natomiast program łączący kwartet słynnego saksofonisty z najwybitniejszym obecnie wokalista jazzowym – Kurtem Ellingiem zapowiada się sensacyjnie!

W sytuacji kiedy odszedł niedawno Al Jarreau, a Bobby McFerrin od roku zaniemógł i nie wiemy kiedy wróci do śpiewania – właśnie Kurt Elling jest obecnie najbardziej cenionym i rozchwytywanym śpiewakiem jazzowym. Mieliśmy już podczas festiwalu w Operze Krakowskiej Bobby McFerrina i Al Jarreau – tak więc lipcowy występ Kurta Ellinga jest swoista klamra prezentacji wielkiej trójki.

Bilety w cenach 200, 160 oraz 120 zł będą dostępne wkrótce.

Letni Festiwal Jazzowy w Piwnicy pod Baranami został zorganizowany po raz pierwszy w 1996 w trakcie obchodów 40-lecia Piwnicy pod Baranami. Z roku na rok Festiwal powiększał swoją formułę prezentując, obok codziennych koncertów w Piwnicy pod Baranami, koncerty w Filharmonii, Operze Krakowskiej, Radio Kraków, Centrum Manggha, ICE Krakow, Centrum Kijów i wszystkich klubach jazzowych Krakowa.

Od roku 2000 organizowane są wielkie plenerowe koncerty i wydarzenia – jak Niedziela Nowoorleańska i Noc Jazzu. Obecnie festiwal jest największym polskim festiwalem jazzowym i jednym z większych w Europie. Podczas ostatnich czternastu lat występowała wielokrotnie cała czołówka polskiego jazzu oraz wiele gwiazd zagranicznych (m.in. Pat Metheny, Chick Corea, Herbie Hancock, Stanley Clarke, Bobby McFerrin, Jean Luc Ponty, Leny White, Lee Konitz, Brandford Marsalis, Joe Lovano, Maria Schneider, John Scofield, Richard Bona, Candy Dulfer, Greg Osby, Nigel Kennedy).