Na 5 kwietnia planowana jest szósta już edycja charytatywnego koncertu i towarzyszącej mu aukcji dzieł sztuki, z których cały dochód przeznaczany jest na rzecz potrzebujących zwierząt. Tym razem na scenie zaśpiewają również Panowie!

Jak podkreśla Natalia Grosiak, inicjatorka akcji:

„Przez 5 lat byłyśmy konsekwentne. To była od początku „dziewczyńska” impreza, przez dziewczyny wymyślona i zrealizowana. Ale chcemy iść do przodu i z roku na rok rozwijać formułę koncertu. Dlatego tym razem do udziału zaprosiłyśmy również panów!”.

Koncert odbędzie się 5 kwietnia o godzinie 19:00 w klubie Stary Klasztor przy ul. Purkyniego 1 we Wrocławiu.

Zaśpiewają: Natalia Grosiak, Alicja Janosz, Marta Kołodziejczyk, Natalia Lubrano, Ania Niełacna i Adrianna Styrcz. Po raz pierwszy na scenie pojawią się Endy Yden i Tomek Leszczyński.

Oprawę muzyczną zapewni zespół w składzie Łukasz Damrych, Łukasz Sobolak, Monter, Olaf Węgier i Paweł Stachowiak.

Atrakcją wieczoru będzie repertuar koncertu. Muzycy postanowili oddać hołd zmarłemu w 2016 roku Prince’owi i to jego piosenki usłyszymy na scenie.

Jak zawsze odbędzie się licytacja prac, z których większość została przygotowana specjalnie na naszą aukcję. W tym roku na aukcji wezma udział malarki, graficzki, fotografki i szklarki: Patrycja Dubiel, Paulina Mager, Magda Podsiadły, Marta Dutka, Lenka Kubica, Olga Kamińska, Urszula Łączna, Agnieszka Nyklasz, Anna Kloza-Rozwadowska i Katarzyna Roman.

Cały dochód z koncertu i towarzyszącej mu aukcji dzieł sztuki zostanie tradycyjnie przekazany organizacjom, których statutowym celem działalności jest ochrona zwierząt: Fundacji 2+4, Ekostraży i Stowarzyszeniu Otwarte Klatki. Stoiska informacyjne tych organizacji będzie można odwiedzać w czasie koncertu w dolnej, restauracyjnej sali Starego Klasztoru.

Koncert i aukcję poprowadzą niezastąpieni Monika Jaworska z Radia RAM oraz Radek Bielecki z kabaretu Neonówka.

Bilety na koncert:

Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1, kasa czynna codziennie (oprócz poniedziałków) od 15.00 do 20.00
Rezerwacja internetowa: bilety@o2.pl
Przedsprzedaż, od 9 marca – 35 zł // W dniu koncertu – 40 zł

A tak było w poprzednim roku, gdzie tematem przewodnim była muzyka filmowa.