Uzupełnienie festiwalu filmowego koncertami to jak podłożenie ścieżki dźwiękowej pod obraz. Podczas 7 offcamerowych wieczorów publiczność czeka 7 niezwykłych spotkań.

Na dobry początek 1 maja wystąpi Dillon.

Brazylijka na co dzień mieszkająca w Berlinie prezentowała już swoją muzykę na największych światowych festiwalach. Czas na Kraków! Jej styl połączył upodobania słuchaczy z różnych muzycznych światów. 33 miliony wyświetleń utworu „Thirteen Thirtyfive” to najlepszy dowód na siłę spokojnej muzyki i moc intrygującego wokalu.

– Dla takich emocji każdego wieczoru będziemy spotykać się w klubie. Off Scena to szansa na odkrywanie nowych dźwięków. Czeka nas podróż do świata różnych gatunków: od popu przez indie, folk po elektroniczne brzmienia – wylicza Justyna Czarna, koordynatorka OFF SCENY.

Idea, która przyświeca muzycznej odsłonie Festiwalu to konfrontacja międzynarodowych projektów muzycznych o uznanej renomie z twórczością artystów nowatorskich, świeżych i niezależnych, którym NETIA OFF CAMERA daje szanse na poszerzenie grona sympatyków. W ramach OFF SCENY wystąpiły już takie gwiazdy, jak Sleep Party People, When Saints Go Machne czy Flunk, a także mniej znani muzycy, zazwyczaj debiutujący na polskiej scenie, a wśród nich m.in. Bite The Buffalo, Ivy and Gold czy The Golden Filter.