Laureatka nagród, multi-platynowa królowa list przebojów Lorde powraca z nowym singlem „Green Light”.

„Green Light” zapowiada nadchodzący, drugi album Lorde, który będzie następcą debiutanckiego Pure Heroine. Premiera nowego albumu już tego lata. Wyprodukowany przez Lorde, Jack Antonoff i Franka Dukesa, fantastyczny nowy krążek był nagrywany w mieszkaniu Jacka oraz legendarnym Electric Lady Studios.

Teledysk do „Green Light”, wyreżyserowany przez Grant Singera (The Weeknd, ZAYN|Taylor Swift, Phantogram) jest już dostępny. Utwór będzie miał swój debiut na żywo w sobotę, 11 marca, podczas amerykańskiego program Saturday Night Live.

Długo wyczekiwany album „Melodrama” będzie miał premierę latem.

W 2014 roku 16-letnia Lorde spokojnie, lecz stanowczo zaprezentowała się jako głos swojego pokolenia za sprawą debiutanckiego krążka Pure Heroine. Album pokrył się na świecie potrójną platyną, z wynikiem łącznej sprzedaży ponad 4 milionów egzemplarzy na świecie. Wydawnictwo przyniosło artystce dwie nagrody GRAMMY® i jedną BRIT. Singiel „Royals” zyskał na świecie status siedmiokrotnie platynowego, a jego następca „Team” pokrył się poczwórną platyną.

Lorde nadzorowała pracę nad oficjalnym soundtrackiem do filmu Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1, do którego nagrała singiel „Yellow Flicker Beat”.

Podczas zeszłorocznej gali BRIT AWARDS Lorde na prośbę rodziny zmarłego Davida Bowiego oddała mu hołd. Swego czasu Bowie nazwał ją „przyszłością muzyki”. Lorde udowadnia na każdym kroku, że jest godna tych słów.