„In America” to kolejny, po znakomitej płycie „My Stories”, autorski krążek krakowskiego perkusisty i kompozytora jazzowego Tomka Grochota, nagrany z udziałem amerykańskiej legendy jazzu – nowojorskiego trębacza Eddiego Hendersona.

Po wydaniu „My Stories” zespół wystąpił na wielu wspaniałych scenach i festiwalach, m.in. na Bielskiej Zadymce Jazzowej, Jazz Bezz Festival, Targi Kielce Jazz Festival, All Souls Jazz w Chicago czy w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Krążek „My Stories” zdobył świetne recenzje i niemałe grono serdecznych fanów, którzy docenili szczerość przekazu w kompozycjach oraz wspaniałą grę muzyków.

Występy z legendą jazzu są niezwykle inspirujące. Zaproszenie kwintetu na koncerty w Chicago skłoniło Grochota do stworzenia nowych kompozycji, które znalazły się na krążku „In America”. Tym razem są to impresje inspirowane klimatem Nowego Świata, nowoczesnością i tradycją w jazzie, nastrojem amerykańskiej metropolii, ale także dźwięki sięgające w głąb duszy, pełne tajemniczego niepokoju czy transowych rytmów.

Tomek Grochot Quintet feat. Eddie Henderson – „In America”
25 lutego (sobota) 2017, godz. 19:30
Radio Kraków – Studio im. Romany Bobrowskiej

Wystąpią: Eddie Henderson – trąbka // Maciej Sikała – saksofon // Krzysztof Herdzin – fortepian, darabuka // Łukasz Makowski – kontrabas // Tomek Grochot – bębny, kalimba

Bilety w cenie 20 PLN do nabycia w puntach InfoKraków (ul. św. Jana 2, plac Wszystkich Świętych 2) oraz w miejscu koncertu na godzinę przed jego rozpoczęciem.