Thundercat powraca z płytą „Drunk” w barwach kultowej wytwórni Brainfeeder! Do tej pory mogliśmy posłuchać świetnego singla „Show You The Way” z udziałem gwiazd amerykańskiej estrady. Dostępny jest już odsłuch krążka.

Polska, fizyczna premiera albumu już 10 marca!

Zdobywcy nagrody Grammy i wirtuozowi gitary basowej podczas nagrywania „Drunk” w studio towarzyszyli sławni i utalentowani przyjaciele, m.in. Kendrick Lamar, Pharrell Williams, Wiz Khalifa, Kamasi Washington czy Flying Lotus oraz gwiazdy pop-rockowej estrady Michael McDonald (Steely Dan / The Doobie Brothers) i Kenny Loggins. To właśnie dwaj ostatni weterani amerykańskiej sceny gościnnie występują z Thundercatem w promującej krążek singlowej piosence „Show You The Way”.

Loggins i McDonald, to – wedle słów artysty – bohaterowie jego muzycznej młodości i prawdziwe ikony. „Słuchałem ich kawałków, gdy pragnąłem poczuć w muzyce uczciwość. Kenny Loggins to jeden z moich ulubionych kompozytorów!” – zdradza artysta.

To on właśnie namówił podopiecznego Brainfeeder, by zaprosił do studia Michaela McDonalda, głos legendarnych The Doobie Brothers.

„To był jeden z piękniejszych momentów w mojej pracy – po prostu nie mogłem uwierzyć jak wspaniały jest ten facet i ile ma pomysłów! „Show You The Way to piosenka o tym, jak gubisz się w „króliczej norze” i pośród ciemności próbujesz znaleźć światło” – mówi Thundercat. Muzyk z Kalifornii tłumaczy też, że tytuł płyty, tak jak reszta albumu, w założeniu ma być równocześnie zabawny i poważny: „Próbuje zawsze trzymać się tego, co powiedzieli mi Erykah Badu i Flying Lotus: najważniejsza jest szczerość i uczciwość. Picie potrafi z człowieka wydobyć mrok, a równocześnie kojarzy się z młodością, entuzjazmem i zabawą. Chciałem, żeby ta płyta pokazywała ludzką stronę różnych doświadczeń” – wyznaje muzyk.

Przypominamy, że ulubieniec Eryki Badu, Kendricka Lamara i Flying Lotusa zadebiutował w 2011 roku oszałamiającym krążkiem „The Golden Age Of Apocalypse”. W muzyce Thundercata słychać różne odcienie funku, jazzu, popu, soulu, electro czy hip hopu – to niezwykła synteza kilkudziesięciu lat czarnej muzycznej tradycji ożywionej w kontekście nowej elektroniki.

Samego Shephena „Thundercata” Brunera, lidera grupy i wirtuoza gitary basowej porównuje się do legendarnego Jaco Pastoriusa. Artysta pochodzący z rodziny muzyków z Los Angeles (ojciec występował m.in. z Dianą Ross i The Temptations) I współpracował z całą śmietanką współczesnej sceny – gwiazdami hip hopu: Kendrick Lamar, Snoop Dogg czy Childish Gambino, soulu – Leo Ware, Bilal, Eryka Badu, jazzu – Stanley Clark i Kamasi Washington oraz… muzyki hardcore – Suicidal Tendencies.

Przypominamy, że Thundercat już niedługo zagra w Polsce. Więcej o koncercie tutaj.