Jak donosi The Hollywood Reporter Doland Glover ma być obsadzony w roli Simby w remaku „Króla Lwa”. Za jej reżyserię odpowiadać będzie Jon Favreau, który wyreżyserował w ubiegłym roku remake „Księgi Dźungli”. W rolę Mufasy wcielić ma się James Earl Jones. Animowana wersja „Króla Lwa” miała swoją premierę w 1994 roku.

Donald Glover to prawdziwy człowiek renesansu. Wszędzie go pełno. Jego rola w serialu „Atlanta” została doceniona na tyle, że odebrał w tym roku Złotego Globa. W tej chwili na antenie FX możemy oglądać drugi sezon. Glover ma także wystąpić w filmie o młodym Hanie Solo. Wcielić ma się w Lando Calrissiana. Film swoją premierę ma mieć w 2018 roku.

hans solo

Poza aktorstwem, Glover udziela się również, a może przede wszystkim muzycznie. Na scenie występuje pod pseudonimem Childish Gambino. W tamtym roku ukazała się jego trzecia w karierze płyta.

„Awaken, My Love” w odróżnieniu od pozostałych to całkiem nowe brzmienie. Słychać tutaj inspirację twórczością Prince’a. Poniżej znajdziecie jeden z kawałków jaki się na niej znalazł.