Zapis rozmowy z Łukaszem Rostkowskim (L.U.C.), polskim raperem i producentem muzycznym, który już 2 marca wystąpi na deskach Stodoły z projektem Rebel Babel. Gościem specjalnym koncertu będzie Marcelina.

Za kilka dni publiczność będzie miała okazję usłyszeć Cię w Stodole, w ramach koncertu „Poetyka Rapu z Siłą Orkiestry Dętej”. Czego możemy spodziewać się po tym występie? Czy wraz z Rebel Babel przygotowaliście już pewną setlistę na ten wieczór?

Koncert opieramy na materiale z płyty „Rebel Babel – Dialog 1”. To bardzo energetyczny i pozytywny ładunek muzyki. Czasem bawimy się nim i odkształcamy go wzbogacając o różne wstawki i wariacje. Będzie wesoło, o miłości, ale też bardziej na poważnie o smogu i innych społecznych problemach.

W jakim składzie zagracie w Warszawie?

Koncerty w tym projekcie gramy w kolejnymi lokalnymi orkiestrami, dzięki czemu muzyka ta jest zawsze filtrowana przez regionalny walor i klimat. W Warszawie zagramy ze świetną Orkiestrą Reprezentacyjną SGGW pod batutą Tomasza Labunia. W Rebel Babel bardzo ważny jest także pierwiastek kobiecy. Oprócz dziewczyn grających na instrumentach zaśpiewa z nami utalentowana artystka o cudownym ciepłym głosie – Marcelina Stoszek.

Czy fakt, że wystąpisz w tym klubie ma szczególne znaczenie? To w końcu od ponad sześćdziesięciu lat znaczące miejsce na klubowej mapie stolicy. 

To prawda. Nie wiem dlaczego jeszcze tam nie grałem. Moja droga jest dość specyficzna. Zwykle dostosowywaliśmy miejsca do projektu – często graliśmy w warszawskich teatrach. Myślę, że ten głośny materiał o potężnej sile doskonale nadaje się do Stodoły. Mam nadzieję, że będziemy w tym kultowym miejscu mogli pojawiać się częściej.

Fani bez wątpienia także na to liczą! Korzystając z okazji, czy możesz zdradzić coś na temat pracy nad kolejnym materiałem? Możemy spodziewać się w nadchodzącym czasie nowego wydawnictwa?

Do teraz Rebel Babel pochłaniał 200% mojej atencji, ale powoli przygotowuję się do wydania materiału z Narodowego Forum Muzyki, gdzie w maju 2016 miałem swój debiut symfoniczny na dwie orkiestry. Zarejestrowaliśmy to w technice 360. Przygotowujemy się do wydania tego materiału. Równocześnie cały czas pracujemy na Rebel Babel budując sieć nowych kontaktów i przygotowując duże gale z orkiestrami i solistami z różnych części Europy.

Rozmawiała: Agnieszka Wawrzyniak

L.U.C. & Rebel Babel Ensemble
02.03.2017 Warszawa, klub Stodoła, Open Stage
Bilety: przedsprzedaż – 45 PLN // w dniu koncertu – 55 PLN
Bilety dostępne w kasie klubu Stodoła (ul. Batorego 10)
Sprzedaż internetowa – www.stodola.plwww.eventim.plwww.ebilet.plwww.ticketpro.pl