Ponad 20 lat na scenie, ponad 16 mln sprzedanych płyt na świecie, wiele nagród i pochwał, a także przeboje na szczytach światowych list. Nelly Furtado zapisała piękną kartę w świecie muzyki pop. Kanadyjka wkrótce dopisze rozdział kolejny, szósty. Będzie nim album o tytule “The Ride”, który ukaże się 31 marca 2017 roku.

Nelly Furtado - The Ride - Copy

Płyta powstała dzięki współpracy Nelly Furtado i laureata Grammy, producenta Johna Congletona (St. Vincent, Blondie, Erykah Badu, Franz Ferdinand, Marilyn Manson), poznanego dzięki Annie Clark z St. Vincent. Prace odbywały się jego studiu w Dallas, a także w Toronto.

Doświadczenie pracy z Johnem określiłabym jako bardzo cool, bo ja pochodzę ze świata popu i naturalnie ku niemu dążę, a on jest w stanie tak przearanżować moje piosenki, że mają posmak wręcz punkowy. Sama nigdy bym na to nie wpadła – zapewnia Kanadyjka.

www.youtu.be/re7GfIZUc8A

Do tej pory Nelly Furtado ujawniła dwa utwory z płyty: utrzymany w downtempo “Pipe Dreams” – napisany w Kenii, opowiadający o kobietach poszukujących wody oraz szybszy “Cold Hard Truth”.

www.youtu.be/xI-pv5xciN8

Opisane przez artystkę doświadczenia, a także liczne podróże, stanowiły inspirację dla piosenek, które znalazły się na płycie “The Ride”. Wspomniana“Pipe Dreams” została napisana w Kenii i opowiada o poszukiwaniu wody przez tamtejsze kobiety. Wizyta Nelly w Chile zaowocowała utworem “Magic”. Dzięki współpracy z Johnem Congletonem powstały “Flatline”, “Cold Hard Truth”, “Paris Sun,” “Carnival Games”.