Już dziś w nocy, 12 lutego 2017 roku w Staples Center w Los Angeles odbędzie się 59. gala rozdania nagród Grammy – jednych z najważniejszych wyróżnień w światowym przemyśle muzycznym. Kilka dni temu ogłoszono, że galę prowadzoną przez znanego z „Carpool Karaoke” Jamesa Cordena uświetni niezwykły koncert „Tribute to Prince & George Michael”.

Muzyka Prince’a i George’a Michaela w tym przedsięwzięciu zyska nowe przestrzenie i wymiary. Wszyscy fani i sympatycy twórczości zmarłych w ubiegłym roku artystów odnajdą w tym projekcie to, co w ich muzyce kochają. Kto dokładnie zaśpiewa w koncercie honorującym największe dokonania muzyczne legend popkultury okaże się podczas samego show. Na scenie na pewno zobaczymy krótkie występy artystów, którzy już wcześniej awizowali swój udział w ceremonii Grammy 2017, m.in. Adele, The Weeknd, Alicia Keys, John Legend, Lady Gaga, Katy Perry, Chance The Rapper, Anderson .Paak, Gary Clark Jr., Daft Punk, Andra Day, Tori Kelly, Little Big Town, Demi Lovato, A Tribe Called Quest, Carrie Underwood, Keith Urban i innych.

Prince zmarł 21 kwietnia 2016 roku w wieku 57 lat. George Michael został znaleziony martwy w bożonarodzeniowy poranek w swoim domu w Oxfordshire. Miał 53 lata.