W sieci pojawił się nowy teledysk Michaela Bublé „I Believe In You”. Piosenka pochodzi z wydanej w 2016 roku płyty „Nobody But Me”.

Aktor, tancerz, choreograf, ale także muzyk i kompozytor, laureat nagrody Emmy Derek Hough, zagrał główną rolę w wideoklipie, będącym wzruszającą, wyciskającą łzy historią miłosną z tańcem w tle. Sześciokrotny zwycięzca amerykańskiej edycji „Tańca z gwiazdami” jest też reżyserem teledysku do „I Believe In You”, który można zobaczyć poniżej.

Scenariusz klipu oparty został na tekście piosenki „I Believe In You”, a także na życiu dziadków Dereka, którzy tańczyli ze sobą każdego dnia.

„Praca nad teledyskiem była dla mnie wielką przyjemnością. Bo to pozytywna historia o miłości, która przetrwa wszystko. Przesyłam tę pozytywną energię Michaelowi i jego cudownej rodzinie, #believeinyou” – napisał Hough na swoim facebokowym profilu.

Piosenka „I Believe In You” jest drugim singlem z wydanej w 2016 roku płyty „Nobody But Me”, która zadebiutowała na drugim miejscu po obu stronach Atlantyku, na Wyspach uzyskując status platynowy.

O historii utworu Michael Bublé opowiadał następująco:

„Wygłupialiśmy się u mnie w domu, na fortepianie, i chyba mój gitarzysta Ryan Lerman pisał utwór ze mną. Alan Chang siedział przy fortepianie, a ja trzymałem w rękach pałeczki perkusyjne, którymi grałem na książce telefonicznej. Nagle zaczęliśmy grać zwrotkę i wszystko do siebie momentalnie pasowało. Nad tekstami pracował ze mną Tom Jackson. Pamiętam, że siedziałem w samochodzie, w Los Angeles. Tom zadzwonił, kiedy akurat wracałem ze studia, i pyta: „Co sądzisz o takim bridge’u: »I know sometimes you feel like you were worthless, like all the love you get you don’t deserve it, sometimes I fell my faith is just a burden on you«”. Od razu wiedziałem, że to jest głębokie, potężne, sugestywne i po prostu piękne. Czasem, kiedy pisze się podobną piosenkę, nic nie przychodzi łatwo. Ale jeżeli wiesz, że coś jest w porządku i pasuje, tak po prostu jest. Czułem, że to jest piękne, że tego właśnie teraz potrzebuje świat”.