Entuzjastycznie przyjmowana fuzja jazzu i elektroniki na żywo w gmachu NOSPR otworzy 12. edycję Tauron Nowa Muzyka Katowice! Od jutra w katowickim NOSPR oraz Ticketpro.pl można nabyć karnety 3-dniowe obejmujące koncert otwarcia. Obok brytyjskiego zespołu The Cinematic Orchestra, do listy gości festiwalu dołączają także Michael Mayer, Romare, Yussef Kamaal, I-F, Palms Trax i Princess Nokia.

Tauron Nowa Muzyka Katowice od 12 lat lączy postindustrialne lokalizacje z futurystycznymi dźwiękami. To czołowe wydarzenie muzyczne w Polsce, prezentujące co roku najciekawszych debiutantów i największych klasyków współczesnej elektroniki, ale także artystów jazzowych, rockowych i hiphopowych.

The Cinematic Orchestra, których koncert otworzy festiwal, słyną ze stylowego połączenia jazzowej improwizacji i elektronicznych eksperymentów. Entuzjastycznie przyjmowane występy na żywo to znak rozpoznawczy grupy, która zasłynęła takimi albumami, jak „Motion“ i „Man With A Movie Camera“. Oprócz Brytyjczyków, do składu 12. edycji festiwalu dołączyli także wyśmienici didżeje-weterani, jak Michael Mayer i I-F, młody, ale już utytułowany producent Palms Trax i feministyczna raperka Princess Nokia. Solidną dawkę żywego grania zapewnią Romare w wydaniu z pełnym zespołem oraz łączący jazz z elektroniką duet Yussef Kamaal, który na festiwalu zagra w 4-osobowym składzie. Jak dotąd poznaliśmy już 23 artystów, którzy w lipcu zaprezentują się na żywo w Katowicach.

Koncert otwarcia festiwalu odbędzie się, jak co roku, w gmachu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. To nowoczesne audytorium zostało otwarte jesienią 2014 roku. Salę projektowali japońscy specjaliści, dzięki czemu NOSPR posiada jedne z najlepszych warunków akustycznych w Europie.

„W naszej sali już nieraz rozbrzmiewał jazz czy też symfonika połączona z elektroniką. Tym bardziej cieszę się na występ sławnego zespołu, który łączy te gatunki.“ – mówi Joanna Wnuk-Nazarowa, dyrektor NOSPR.

Trwa sprzedaż biletów na festiwal.

Karnet 2-dniowy to koszt 230 zł, 3-dniowy karnet zakupimy od środy 8 lutego w cenie 300 zł. Promocyjna cena karnetów 2-dniowych obowiązuje do końca marca. Karnety 3-dniowe, obejmujące koncert otwarcia festiwalu w katowickim NOSPR, można nabyć tylko na Ticketpro.pl oraz w NOSPR. Warto będzie pospieszyć się z decyzją o zakupie, bo ich liczba jest ograniczona!

Tauron Nowa Muzyka Katowice to jedna z najważniejszych imprez muzycznych w kraju, rozpoznawana i doceniana także poza Polską. Festiwal trzy razy otrzymywał nagrodę dla najlepszego małego festiwalu w Europie. Między 6-9 lipca 2017 roku katowicka Strefa Kultury ponownie zamieni się w pulsującą dźwiękiem strefę festiwalową.

Więcej szczegółów na temat nadchodzącej 12. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice można znaleźć na stronie: www.festiwalnowamuzyka.pl.

Dotychczas ogłoszeni artyści 12. edycji:

The Cinematic Orchestra UK // Gang Gang Dance US // RY X AU // Gold Panda UK // Luke Vibert UK // Michael Mayer DE // Christian Löffler & Mohna A/V live DE // Romare UK // Mall Grab AU // Lucy IT // Paula Temple DE // Yussef Kamaal UK // I-F NL Palms Trax UK // Thomas Brinkmann DE // Porter Ricks DE // Princess Nokia US // Fisz Emade Tworzywo PL // Ten Typ Mes PL // Food & Hilde Marie Holsen UK/NO