Open’er Festival ogłosił kolejnych artystów, których będziemy mogli oglądać podczas tegorocznej edycji. Z tych, którzy najbardziej nas interesują zagrają:

Michael Kiwanuka

Tent Stage, 28 czerwca

Michael Kiwanuka – brytyjski muzyk soulowo-folkowy, autor piosenek, gitarzysta i piosenkarz. Druga płyta w dyskografii artysty – „Love & Hate”. Materiał został nagrany w Los Angeles, a za brzmienie odpowiedzialni są Brian Joseph Burton AKA Danger Mouse oraz młody brytyjski producent – Inflo.

W dobie królowania singli „Love & Hate” to płyta, której zdecydowanie trzeba posłuchać w całości! Już pierwszy zwiastun albumu – „Black Man In A White World” mocno odwołujący się do dokonań Billa Withersa czy Otisa Redinga, skutecznie zaostrza apetyt na więcej. Utwór został pięknie zobrazowany biało-czarnym teledyskiem, który nakręcił japoński reżyser Hiro Murai, współpracujący wcześniej z Flying Lotus i Earl Swearshirt.

Niezwykle ambitna i szczera płyta „Love & Hate” z jednej strony mogłaby być zapomnianą, dopiero co odkrytą perełką z lat 70-tych, a z drugiej jest jak ponadczasowy klasyk, który nigdy się nie zestarzeje! „Zawsze chciałem nagrać album, który brzmiałby dokładnie tak jak ten. Praca z Danger Mouse i Inflo umożliwiła mi znalezienie brzmienia, którego szukałem. Mam nadzieje, że to dopiero początek.” – mówi o pracy nad płytą Michael Kiwanuka.

George Ezra

1 lipca

George Ezra, właściwie George Ezra Barnett – brytyjski wokalista i autor tekstów pochodzący z Bristolu. We wrześniu 2013 roku wydał swój pierwszy minialbum zatytułowany „Did You Hear the Rain?”. Teledysk do tytułowego utworu został opublikowany na portalu Vevo. Utwory „Did You Hear the Rain?” oraz „Budapest” miały swoją radiową premierę w 2013 roku w rozgłośni BBC Radio 1.

Występował jako support na koncertach Toma Odella oraz Lianne La Havas.

Znalazł się na liście BBC Sound of…2014, na której ostatecznie zajął piąte miejsce. W 2013 roku wystąpił na festiwalu Glastonbury Festival. Został mianowany w plebiscycie MTV Brand New for 2014, Vevo DSCVR Ones to Watch 2014 oraz iTunes new artists 2014.

Wymienia Boba Dylana i Woodyego Guthrie jako swoje muzyczne inspiracje.

Warpaint

Tent Stage, 30 czerwca

Warpaint – amerykańska żeńska grupa z Los Angeles. Tworzą ją: Emily Kokal, Theresa Wayman, Jenny Lee Lindberg i Stella Mozgawa (ostatnia dołączyła do zespołu w 2009). Pierwszy skład (zespół założono w 2004) tworzyli: E. Kokal, T. Wayman, aktorka i modelka Shannyn Sossamon oraz J. L. Lindberg. Potem przejściowo go uzupełniali: David Orlando, Michael Quinn i Josh Klinghoffer (multiinstrumentalista znany z Red Hot Chili Peppers).

Tegoroczna edycja Open’er Festival odbywać się będzie w dniach 28.06 – 1.07.  Bilety można kupić, m.in. tutaj.