Po sukcesie albumów “Perfect Darkness” oraz “Hard Believer”, z nowym materiałem wraca niezwykle lubiany w Polsce Fink. Jak mówi artysta płyta powstała z miłości do bluesa:

“Muzyka Johna Lee Hookera, T-Bone Walkera i Chuck Berry’ego od zawsze do mnie przemawiała. Wydaje się że napisanie blues’owego utworu jest łatwe, ale tak nie jest. Stworzenie oryginalnego blues’a jest czymś więcej niż kopiowaniem”.

W czasie sesji do albumu “Hard Believer” jak i póżniej, przy pracach nad “Horizontalism” Fin Greenall wpadł na pomysł stworzenia muzyki surowej, szorstkiej, a równocześnie pięknej. Stare, klasyczne płyty bluesowe powstawały “na setkę”, nagrywane w czasie jednej sesji, z użyciem jednego
mikrofonu. To był punkt wyjścia dla “Fink’s Blues”. Z kolei obecność doskonałego bębniarza Davida Shirleya i wybitnego saksofonisty Colina Stetsona wnosi do nagrań przestrzeń i ociepla surowy klimat. Jeśli tworzenie blues’a w XXI wieku ma sens, to został on idealnie zdefiniowany na “Fink’s Sunday Night Blues”. Za ostateczne brzmienie płyty wraz z Finkiem odpowiada Flood – znany ze współpracy m.in z U2, PJ Harvey, Nickiem Cavem.

Płytę, której premierę zapowiedziano na 10 marca promuje świetny utwór „Boneyard”.

Na drugą połowę roku Fink zapowiada kolejny studyjny album, który w Polsce bedzie promował na czterech wrześniowych koncertach w Gdańsku, Warszawie, Krakowie i Poznaniu.

Fink's Sunday Night Blues Club PACKSHOTa

FINK „Sunday Night Blues Club, Vol. 1”
NoPaper Records / R’Coup’D
Premiera: 10 marca

Tracklista: 1. Cold Feet // 2. She Was Right // 3. Little Bump // 4. Boneyard // 5. Hard To See You Happy // 6. Keep Myself Alone Now // 7. Hour Golden // 8. Black Curls