Sampha opublikował dziś teledysk do ostatniego singla „No One Knows Me (Like The Piano)”. Klip został wyreżyserowany przez Jamiego-Jamesa Medinę, a razem z Samphą występuje w nim modelka i aktywistka Adwoa Aboah. Teledysk ukazuje się w dwóch różnych formatach. Oprócz tradycyjnego teledysku, widzowie mogą zanurzyć się także w wersję wirtualnej rzeczywistości, będącej owocem kreatywnej i technologicznej współpracy Samphy i serwisu YouTube.

Doświadcz wirtualnej rzeczywistości „No One Knows Me (Like The Piano)”.

Teledysk w klasycznej postaci dostępny jest poniżej.

Zarówno emocjonalnie surowy, jak i przejmująco piękny „No One Knows Me (Like The Piano)”, jest hołdem dla fortepianu, który znalazł się w rodzinnym domu Samphy w południowym Londynie, gdy miał trzy lata. Skomponował na nim wiele utworów, które trafiły na jego oczekiwany debiut, album „Process”.

Wyprodukowany przez Samphę i Rodaidha McDonalda „Process” (który ukaże się 3 lutego nakładem Young Turks), jest jego zdefiniowaną deklaracją artystyczną. Jako jeden z najbardziej tajemniczych młodych artystów brytyjskich, Sampha użyczał swojego talentu, jako wokalista, producent i kompozytor na wielu wydawnictwach. Zarówno artystów brytyjskich, wśród których byli SBTRKT, FKA twigs, Lil Silva i Jessie Ware, jak i światowe gwiazdy: Drake, Beyoncé, Kanye West, Frank Ocean, a ostatnio na płycie „A Seat At The Table” Solange. Teraz przyszedł czas, by za sprawą płyty „Process”, którą promowały wcześniej single „Timmy’s Prayer” i „Blood On Me”, opowiedział własną historię.

Rok 2017 zapowiada się dla Samphy pracowicie.

Między innymi będzie go można zobaczyć podczas festiwali Coachella, Primavera Sound i NOS Primavera, a już w lutym, od serii koncertów po Stanach Zjednoczonych, rozpocznie się jego trasa, w ramach której, 19 marca pojawi się w warszawskim klubie Proxima.