W sieci pojawił się nowy teledysk Eda Sheerana zrealizowany do piosenki “Shape Of You”. Widzimy w nim zakochanego wokalistę, który przygotowuje się do walki swojego życia. Klip wyreżyserował Jason Koenig.

www.youtu.be/JGwWNGJdvx8

“Shape Of You” odniósł ogromny sukces na świecie w serwisach streamingowych oraz na listach przebojów. Napisali go Ed, Johnny McDaid i Steve Mac. Utwór jest przedłużeniem brzmienia, dzięki któremu Sheeran zasłynął i wyróżnił go spośród innych wykonawców.

W Polsce piosenka w błyskawicznym tempie otrzymała status złotego singla.

Piosenka “Shape Of You” wraz z drugą ujawnioną przez Anglika singlową kompozycją “Castle On The Hill”, pobiły w Polsce rekord utworów najczęściej odtwarzanych w ciągu jednego dnia w serwisie Spotify. Obie zapowiadają wyczekiwaną płytę wokalisty “÷” (“divide”). Album ukaże się na rynku 3 marca.

– “÷” zajmuje szczególne miejsce w moim sercu i wierzę, że to moje najlepsze dotychczasowe dzieło. Bardzo chciałem powrócić, a teraz jestem ogromnie podekscytowany perspektywą 3 marca – mówił Ed.

Za produkcję albumu odpowiadają Benny Blanco (Rihanna, The Weeknd) i Ed Sheeran. Anglik skorzystał także z talentów producenckich Johnny’ego McDaida, Mike’a Elizondo i Steve’a Maca. Nagrania odbyły się w Los Angeles, Londynie, Suffolk oraz na transatlantyckim liniowcu “RMS Queen Mary 2”. Anglik jest też autorem okładki albumu. Sam ją wymyślił, a następnie namalował.

Jeśli chodzi o teksty, Ed Sheeran oddał w nich to, co dzieje się współcześnie na świecie oraz swoje prywatne emocje i doświadczenia. Sporo inspiracji dały mu podróże, które odbył w 2016 roku, związki z kobietami, jak i zdarzenia, które dotknęły jego rodzinę. Piosenka “Castle On The Hill”, napisana przez Eda i Benny’ego Blanco, opowiada o dorastaniu we Framlingham w hrabstwie Suffolk. Ma potencjał stadionowego hitu.

Muzycznie mamy mieszankę starannie zaaranżowanych, chwytających za serce ballad, trochę hiphopowych beatów, wyszukanego popu, powstałego z połączenia różnych elementów. Nie zabraknie oczywiście uwielbianej przed Eda akustycznej gitary.

Płyta “÷” będzie dostępna w wersji standardowej, obejmującej 12 piosenek, a także w edycji deluxe, bogatszej o cztery kompozycje.