OIA to pochodząca z Krakowa i mieszkająca w Londynie wokalistka. W 2016 roku ukazał się jej debiutancki album „Wyspa”.

Album łączy pop, soul, poezję śpiewaną i delikatną elektroniką. Niezwykle refleksyjna płyta, jest próbą odpowiedzi na nurtujące współcześnie pytania. Przykuwa uwagę niezwykła trafność i pełna autentyczność tekstów – wszystkie w języku polskim. OIA nie kryje się ze swoimi poglądami. Nierzadko sięga po ironię. Jest w tym absolutnie szczera. OIA serwuje nam podróż po emocjach i uczuciach, biorąc na tapetę sytuację polityczną, tolerancję, zasady, życie w multikulturowym społeczeństwie, kondycję człowieka, który pogubił się w gąszczu miasta. Płyta powstała w Londynie i Krakowie, część tekstów została napisana podczas podróży po Azji.

Bonus track “1441 Fourteen For One” został nagrany z udziałem czternastu wokalistów i raperów z całego świata. Każdy pochodzi z innego kraju i wypowiada się na temat tolerancji i mieszania się kultur w swoim ojczystym języku: od chińskiego, maltańskiego po francuski – i oczywiście polski. Nie tak dawno swoją premierę miało video do tego utworu.

Wystąpili w nim OIA (Polish), James Numbere (Pidgin English), Diane Villanueva (French), ​Siren (Belarusian)​, Alex Kim (Italian), Barbara Amo (Twi), Oléin (Turkish), Tommy Simmonds (Chinese), L-Urugan ( Maltese), Thomas Hierzberger (German), Jason Jeong (Korean), Denis Hristov (Bulgarian), Sadaf Amini (Persian), Rudi Rude (English).