Duet tworzą Tom Higham i Ben Fletcher. Pochodzą z Angielskiej Krainy Jezior – malowniczej wioski Silverdale.

O duecie Aquilo w ostatnich latach zrobiło się coraz głośniej. Brytyjczycy za sprawą swoich przepełnionych emocjami utworów zdobyli serca fanów na całym świecie. Aquilo ma na swoim koncie kilka mini-albumów, które przekroczyły 50 milionów odtworzeń na Spotify. Rozpoznawalność przyniosły im takie utwory jak „Calling Me” czy „You There”. Ich kawałki stanowiły także doskonałe tło muzyczne wielu popularnych seriali – m.in. „Vampire Diaries”, „Greys Anatomy”, a także „Pretty Little Liars”.

Obok wzruszających utworów ważnym elementem twórczości duetu są również pełne czaru teledyski.

„Shilouettes” to idealna kulminacja całej dotychczasowej muzycznej podróży Aquilo. Album jest zbiorem intymnych, emocjonalnych kompozycji z lirycznymi tekstami i doskonale uzupełniającymi się wokalami Bena i Toma. Przy produkcji materiału muzycy skorzystali z pomocy SOHNA oraz Ólafura Arnaldsa.

„Trochę nam zajęło zanim poczuliśmy się na tyle pewni, żeby podzielić się naszą muzyką z przyjaciółmi, rodziną i resztą świata. Mamy nadzieję, że fanom spodoba się całość naszej pracy, i że każdy znajdzie coś dla siebie” – wyznają Aquilo.

Na krążku znajdziemy 14 premierowych, pełnych emocji kompozycji, z którymi naprawdę warto się zapoznać!

W zeszłym tygodniu Brytyjczycy opublikowali teledysk do utworu „You Won’t Know Where You Stand”, który był pierwszą częścią zapowiedzianej trylogii.

Teraz Aquilo przedstawiają nam kolejne klipy – drugi i trzeci element filmowej historii.

Silhouette (Silhouettes Trilogy: Part II)

www.youtu.be/gVDRPWHWVvs

Almost Over (Silhouettes Trilogy: Part III)

www.youtu.be/d2HGXyEdC10

Reżyserem teledysków jest zdobywca UK Music Video Awards Eoin Glaister, z którym zespół pracował przy klipach “I Gave It All” oraz „Losing You”.