Oficjalny soundtrack do musicalu „La La Land” – jednej z najbardziej oczekiwanych premier kinowych tego roku jest już dostępny w sprzedaży!

Piosenką promującą kompilację jest „City of Stars” w wykonaniu duetu Gosling – Stone.

Soundtrack został skomponowany przez Justina Hurwitza, Benja Paska oraz Justina Paula.

Film „La La Land” triumfował podczas 74. ceremonii rozdania Złotych Globów zgarniając nagrody we wszystkich nominowanych kategoriach (7 statuetek!), w tym za piosenkę “City Of Stars” oraz całą muzykę! Jednocześnie film otrzymał również 11 nominacji do tegorocznych nagród Bafta Film Awards, w tym w kategorii Best Original Music! Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 12 lutego w londyńskim Royal Albert Hall.

Film wyreżyserowany przez Damiena Chazelle historię dwojga marzycieli – Sebastiana i Mii, którzy w tętniącym życiem Los Angeles próbują zrealizować swoje sny o karierze w showbiznesie. Mia jest początkującą aktorką, która w oczekiwaniu na szansę pracuje jako kelnerka. Sebastian to muzyk jazzowy, który zamiast nagrywać płyty, gra do kotleta w podrzędnej knajpce. Gdy drogi tych dwojga przetną się, połączy ich wspólne pragnienie, by zacząć wreszcie robić to, co kochają. Miłość dodaje im sił, ale gdy kariery zaczynają się wreszcie układać, coraz mniej jest czasu i sił dla siebie nawzajem. Czy uda im się ocalić uczucie, nie rezygnując z marzeń?