W miniony piątek do sprzedaży trafił szósty w dyskografii Bonobo album „Migration” – najbardziej osobista płyta gwiazdy Ninja Tune, a zarazem ciekawy artystyczny komentarz na temat współczesnego świata. Album dotarł na czwarte miejsce ogólnej listy bestsellerów w Wielkiej Brytanii i na drugie miejsce listy iTunes w Polsce. Płytę świetnie przyjęli również krytycy na całym świecie.

W ślad za tym sukcesem Simon Green (aka Bonobo) dostarcza nam kolejnych przyjemności, tym razem w postaci znakomitego teledysku do singla „No Reason”, w którym gościnnie zaśpiewał jego przyjaciel Nick Murphy (Chet Faker). Autorem pięknego video jest Oscar Hudson (Pulse Films) – współpracownik m.in. Radiohead i zdobywca UK Music Video Award w 2016 w kategorii „Najlepszy Nowy Reżyser”. Jego obraz nawiązuje do poetyki takich filmowych klasyków jak „Alicja w krainie czarów” czy „Birdman”, zaś opowieść inspirowana jest zjawiskiem hikikomori – syndromem społecznego wycofania spotykanym głównie wśród młodych Japończyków, którzy przez długie miesiące izolują się od społeczeństwa zamknięci w swoich pokojach. Oscar Hudson podkreśla, że niezwykle efektowny teledysk do „No Reason” nakręcono korzystając wyłącznie przy użyciu efektów kamery, bez wsparcia obrazów generowanych komputerowo.

Płyta Bonobo „Migration” od 13 stycznia jest już dostępna także w polskich sklepach. Przypomnijmy, że oprócz Nicka Murph’yego wśród gości na płycie Brytyjczyka słyszymy też Rhye, Nicole Miglis (Hunded Waters) oraz marokańską grupę Innov Gnawa.

Nasza recenzja albumu dostępna jest tutaj.