David Bowie to prawdziwa ikona, dziś nawet bardziej wpisująca się w kulturę popularną niż kiedykolwiek. Fantastyczna filmowa rejestracja wystawy o Bowie w rocznicę jego śmierci, która pobiła rekord popularności jeszcze przed jej otwarciem na dużym ekranie! – „David Bowie is” już 10 stycznia w Multikinie!

www.youtu.be/JoFTi3WsqDY

Filmowa rejestracja wystawy muzycznych memorabiliów Davida Bowie z londyńskiego Muzeum Wiktorii i Alberta. Widzowie wybiorą się w podróż po ekspozycji składającej się z ponad 300 pamiątek należących do artysty, które wybrano z ok. 75 tysięcy eksponatów: rejestracji koncertów i planów filmowych do teledysków, fotografii, projektów okładek albumów. Obok rysunków i rękopisów muzyka, obejrzeć będzie można projekty koncertowej scenografii przygotowanej na trasę promującą w 1974 album Diamond Dogs czy zaprojektowany przez Freddiego Burrettiego kosmiczny strój Ziggy’ego Stardusta, w którego wymyśloną postać wcielił się Bowie w 1972 oraz  wykorzystane podczas trasy koncertowej w 1973 Aladdin Sane, kostiumy zaprojektowane przez Kansai Yamamoto. Wśród eksponatów z V&A nie zabraknie słynnych butów na obcasach wykonanych przez Thierry’ego Muglera czy charakterystycznego płaszcza z okładki Earthling, który zaprojektował Alexander McQueen. Dokument autorstwa Hamisha Hamiltona został zarejestrowany w ostatni dzień londyńskiej wystawy w 2013. Wystawę przygotowali Victoria Broackes i Geoffrey Marsh, którzy w filmie oprowadzają po zakątkach muzeum, szczegółowo analizując zbiory artysty.

Ceny biletów:

Bydgoszcz, Lublin, Olsztyn, Rzeszów, Zabrze:
– 23 zł bilet normalny,
– 22 zł bilet z kodem Facebook.

Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź (Silver Screen), Poznań Stary Browar, Sopot, Szczecin, Wrocław Arkady Wrocławskie:
– 25 zł bilet normalny,
– 22 zł bilet z kodem Facebook.

Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy:
– 28 zł bilet normalny,
– 22 zł bilet z kodem Facebook.

„David Bowie is” będzie można zobaczyć 10 stycznia o 20:00 w wybranych kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Olsztyn, Poznań – Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa – Ursynów, Warszawa – Złote Tarasy, Wrocław – Arkady, Zabrze, Łódź.