Moo Latte – polski producent i multiinstrumentalista działający na scenie polskiej i skandynawskiej. Oprócz swoich solowych instrumentalnych projektów produkuje muzykę dla raperów i wokalistów z zachodniej Europy, USA i Kanady. Porusza się w obszarach jazzowych, oldschoolowych brzmieniach, post Dillowego swingu, organicznych fakturach żywych instrumentów i eksperymentach inspirowanych zachodnim wybrzeżem USA. Zadebiutował w 2015 roku singlem “The Circle” wydanym dla AIA, amerykańskiego labelu z Colorado. Obecnie współpracuje z wytwórniami Oaktopus Records (PL), 5:55 (PL) oraz producenckimi kolektywami: Pom Peri Posse (SE/DK), Flow Theory (UK) oraz Melody Soul (US).

Moo Latte - Tubism copy

“Tubism” to album składający się z 16 połączonych ze sobą kompozycji nasyconych warstwami inspiracji i twórczej ekspresji. Koncept projektu opiera się na 16 stacjach metra znajdujących się pomiędzy domem artysty a lotniskiem Kastrup w Kopenhadze, zaś jego głównymi inspiracjami były pierwsze wrażenia po przeprowadzce do nowego miasta. Na muzyczną realizację tego przedsięwzięcia pozwolił warsztat muzyczny w postaci domowego studio producenckiego w połączeniu z umiejętnościami w muzyce jazzowej, tworzeniu muzyki do filmów oraz komponowaniu na składy instrumentalne.

www.youtube.com/watch?v=EeyNHTUqaWo

Dźwięki płynące z tego „organicznego, lekko popsutego i okraszonego elementami folku i jazzu” albumu wychodzą daleko poza schemat typowych produkcji w tym gatunku. Moo Latte postawił na wielowarstwowość swoich kompozycji, w których zawarł rozmaite brzmienia: gitarę basową, kontrabas, gitarę akustyczną, fortepian, analogowe syntezatory, kalimbę i domowe perkusjonalia. A wszystko to poprzeplatał samodzielnie zarejestrowanymi nagraniami z kopenhaskich stacji metra. Pomimo celowo zastosowanych lekkich zniekształceń dźwięku oraz bogatego instrumentarium użytego w produkcji, nawet najkrótszy dźwięk zdaje się być dokładnie tam gdzie powinien.

Całości można posłuchać tutaj.