Zespół Bardotka Trio – niepokorne, szalone, śpiewające w idealnej harmonii wokalistki, które nazwane są również „polskimi The Puppini Sisters“ – zaprezentowały nowy singiel świąteczny pochodzący z repertuaru Franka Sinatry.

„Pomysł nagrywania świątecznych cover’ów ”Bardotka Trio + czarujący mężczyzna” był z nami od początku założenia zespołu. Zawsze inspirowały nas podobne wykonania Andrews Sisters z Frankiem Sinatrą i Bingiem Crosbym czy też Puppini Sisters z Michaelem Buble. Nasi fani wiedzą, iż nasze rock&roll’owe i bigbeat’owe serca często zwracały się w stronę jazzu, od którego wszystko się zaczęło. W zeszłym roku owe inspiracje zrealizowałyśmy utworem “It’s beginning to look a lot like Christmas”. Naszym gościem był Kamil Bijoś, który wpasował się idealnie w nasze wyobrażenie o wspólnym wykonaniu utworu. Z racji, iż praca z Kamilem jest niezwykle przyjemna, kreatywna, szalona postanowiłyśmy ją kontynuować. Dzięki temu powstał kolejny utwór pt. “Christmas Waltz”. W ten sposób powstała nasza mała tradycja, którą chcemy kontynuować co roku, tak aby za 30 lat było co wspominać.” – mówią członkinie zespołu: Agnieszka Borkowska, Marta Podobas i Marta Zubilewicz- Ambroziewicz.

Przy nagraniu nowej wersji, pochodzącego z 1954 r., “Christmas Waltz” wraz z wokalistkami pracowali zdolni muzycy: Miłosz Oleniecki, Kacper Stolarczyk, Artur Siejka i Tomasz Zachara, a za realizacje dźwięku odpowiadał Sergio Alejandro Pinilla Vásquez. Singiel został wydany przez wytwórnię artCONNECTION music, której nakładem zostanie wydany nowy album tria.