W brytyjskich księgarniach pojawiła się książka “Back To Black Amy Winehouse’s Only Masterpiece”. Możemy przeczytać o muzycznym kunszcie Amy Winehouse, jej stylistycznych wpływach i twórczej współpracy z producentami i muzykami.

Jej autor Donald Brackett, zadaje na podstawie życiorysu Winehouse serię pytań o znaczeniu muzyki pop we współczesnej kulturze.

Back to Black Amy Winehose's only Masterpiece copy

W tym wyrazistym i fascynującym studium ostatniego albumu Amy Winehouse “Back to Black”, Brackett przedstawia nam smaczki, które sprawiają, że ta płyta jest tak wyjątkowa, wpływowa i niezapomniana. Objawia kroki jej powstawania i produkcji materiału. Przedstawia czytelnikom stronę techniczną, która sprawia że należy uznać “Back to Black” jako klasyczny pop.

Album “Back to Black” to doskonałe połączenie popu z soulem (wielką pracę wykonali tutaj producenci Mark Ronson i Salaam Remi). To tęsknota za muzyką pop z lat 60-tych.

Brackett bada początki światowego fenomenu kulturowego. To pierwsza powieść, w której wciela się w autora powieści. Przedstawia drogę jaką przebywa Winehouse aby osiągnąć status światowej gwiazdy. Odkrywa znaczenie producentów w studiu, ich twórczej roli wpływie na styl.

“Back to Black Amy Winehose’s only Masterpiece” to również próba zbadania każdego utworu na tej płycie. W końcu to utwory jakie znajdują się na tym albumie są początkiem fascynacji Amy Winehouse.

Mamy nadzieję, że książka trafi także na półki polskich księgarń.