Raper i kompozytor, MoTrip i JIMEK, Niemcy i Polska – to wyjątkowe muzyczne spotkanie miało miejsce w samym sercu Berlina z towarzyszeniem orkiestry historycznego berlińskiego Konzerthaus w pełnym składzie. Bilety na ten niepowtarzalny koncert rozeszły się w ciągu kilku dni.

Jaki sprawić, aby 78 osobowa orkiestra symfoniczna zamieniła się w potężną armię perkusistów? Co w instrumentarium robił dwu metrowy młot uderzany o pudło rezonansowe? Jak w połączeniu z rapem brzmi muzyka, która z powodzeniem mogłaby by być ścieżką dźwiękową do nowych Gwiezdnych Wojen?

Już 16 grudnia 2016 odpowiedź na te pytania można będzie znaleźć na krążku CD/DVD „MOSAIK – MoTrip Orchestrated by JIMEK”.

Na fali sukcesów łączenia muzyki symfonicznej z hip hopem w Polsce, najstarsza wytwórnia muzyczna na świecie Deutsche Grammophon zaprosiła Jimka do podboju rynku niemieckiego. Siostrzana wytwórnia Universal Music Urban wybrała do tego wyjątkowego projektu swoją najszybciej wschodzącą gwiazdę, MoTripa. Z pozornie niepasujących do siebie elementów układanki JIMEK i MoTrip stworzyli spójną i imponującą całość.

MoTrip, to niezwykle wszechstronny raper, który swoimi sugestywnymi rymami potrafi porwać słuchaczy w najodleglejsze zakątki ich wyobraźni. JIMEK, polski kompozytor który wykorzystując do granic swój talent oraz umiejętności 78-osobowej orkiestry tworzą na scenie coś absolutnie unikatowego. I oczywiście będąca jednym muzycznym organizmem orkiestra, której po raz pierwszy przyszło dzielić scenę z raperem, dwoma perkusistami, gigantycznym młotem i tradycyjną syreną strażacką.

Jaki jest efekt spotkania tych pozornie niepasujących do siebie światów? Repertuar jest różnorodny i niezwykle ambitny. Wybrane utwory z albumów MoTripa „Embryo” i „Mama” zostały w radykalny sposób zaaranżowane na nowo dla pełnego składu orkiestry, łącząc kulturę uliczną z kulturą wysoką. Specjalnie na ten koncert JIMEK skomponował także 3 zupełnie nowe utwory, m.in. tytułowy MOSAIK.