W najbliższą niedzielę 11 grudnia w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 wystąpi Monika Brodka. Znakomita wokalistka, a od niedawna muzyczna dziennikarka Trójki podczas koncertu zaprezentuje materiał ze swojego najnowszego, wysoko ocenianego – zarówno przez dziennikarzy, jak i fanów – albumu „Clashes”.

www.youtu.be/79Flpb8IrHg

– Lubię muzykę i lubię się nią dzielić. Jeżeli jesteście ciekawi, co właśnie płynie w moim odtwarzaczu, zapraszam do radioodbiorników w każdy piątek późnym wieczorem – mówiła we wrześniu Monika Brodka.

www.youtu.be/AGprgxbqXoQ

Rozpoczynała wówczas dziennikarską przygodę w Programie 3 Polskiego Radia w roli prowadzącej swojej autorskiej, muzycznej audycji „Lamenty i odmęty” (emisja w każdy piątek od godz. 22.05). W najbliższą niedzielę wokalistyka pojawi się przy ul. Myśliwieckiej, żeby zaprezentować widzom w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej i słuchaczom przed radioodbiornikami materiał ze swojej czwartej, wydanej w maju płyty „Clashes”.

Monika Brodka (ur. 7.02.1987 r.) pochodzi ze wsi Twardorzeczka k/Żywca. Wygrała trzecią edycję telewizyjnego programu muzycznego „Idol” w 2004 roku, po którym wydała debiutancki materiał zatytułowany po prostu „Album”. Później ukazały się „Moje piosenki” (2006), przełomowa dla jej kariery i nagrodzona Fryderykiem „Granda” (2010), a wreszcie znakomita „Clashes” (2016). Dwa single z tego albumu – „Horses” i „Santa Muerte” – gościły na „Liście przebojów Programu 3”, a pierwszy z nich siedem razy uplasował się – głosami słuchaczy Programu 3 – na pierwszym miejscu notowania. Obecnie w zestawieniu znajduje się trzecia piosenka z „Clashes”, czyli „Up In The Hill”.

Transmisja koncertu Brodki z Muzycznego Studia Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej na antenie Programu 3 Polskiego Radia w niedzielę 11 grudnia o godz. 19.05.