Rory Graham, bardziej znany jako Rag’n’Bone Man, ogłosił właśnie datę premiery debiutanckiej płyty. Krążek zatytułowany tak, jak jego przebój, który niespodziewanie wyrósł na jeden z największych przebojów roku 2016 – „Human” – ukaże się 10 lutego 2017. Wszystko to w momencie, kiedy stacja BBC uznała go za jedną z muzycznych nadziei na przyszły rok (znalazł się w czołówce listy ‘BBC The Sound Of 2017’) a także – obok Dua Lipy – nominowano go do prestiżowej nagrody Critics’ Choice Award. Lista laureatów tej ostatniej nagrody z poprzednich lat obejmuje m.in. Adele, Sama Smitha i Emilie Sande.

Utwór „Human” trafił na 1. miejsce listy sprzedaży na iTunes w 25 krajach, w tym także w Polsce gdzie jest aktualnie jednym z 5 najczęściej granych utworów w stacjach radiowych. Sukces Rag’n’Bone Mana jest w pełni zasłużony – 31-letni artysta występuje przed publicznością ponad połowę swojego życia. Zaczynał jako 15-letni raper w rodzinnym Uckfield by 4 lata później, zachęcony przez ojca, zaczął śpiewać w klubach bluesowych. Miłość do bluesa i rapu udało mu się pogodzić kiedy dołączył do hip-hopowego składu The Rum Committee z Brighton, regularnie koncertującego także w Brixton w Londynie. Trzy wydane EPki („Bluestown”, Wolves” i „Disfigured”) przysporzyły mu całkiem dużą grupę fanów już na początku światowej kariery. Debiutancki album długogrający Rag’N’Bone Man wyda już 10 lutego 2017 r. – nad krążkiem „Human” pracował m.in. Mark Crew, odpowiedzialny za pierwszy krążek grupy Bastille. Materiał ukaże się w wersji cyfrowej (pobierz m.in. z iTunes) a także na płycie CD i winylu w wersji standard (12 utworów) i deluxe (19 utworów).

A już 2 kwietnia Rag’n’Bone Man wystąpi z jedynym koncertem w Polsce!

Artysta zagra w warszawskim klubie Proxima – bilety na to wydarzenie pojawią się w sprzedaży w najbliższy piątek 9 grudnia.

rag

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/346730665703516/