Wczoraj informowaliśmy Was o sprzedaży biletów na przyszłoroczny, listopadowy koncert Andrea Bocelli. Jeden z fanów dobrze zauważył, iż artysta wcześniej, bo w sierpniu wystąpi w Szczecinie.

Andrea Bocelli – popularny włoski tenor, od lat uznawany za jednego z najpopularniejszych artystów w historii muzyki wystąpi w Polsce w ramach imprez towarzyszących finałowi The Tall Ships Races 2017.

Koncert odbędzie się 5 sierpnia na Wałach Chrobrego w Szczecinie.

Ze względu na miejsce i charakter imprezy będzie jednym z najbardziej spektakularnych wydarzeń muzycznych 2017 roku w Europie.

W dniach 5 – 8 sierpnia przyszłego roku Szczecin zamieni się w żeglarską stolicę świata, w ramach finału The Tall Ships Races 2017. Wielkiemu finałowi międzynarodowego zlotu żaglowców towarzyszyć będzie szereg imprez muzycznych. Pierwszą z gwiazd, która uświetni to prestiżowe wydarzenie będzie Andrea Bocelli, jeden z najpopularniejszych współczesnych tenorów. Koncert włoskiego wokalisty zorganizuje agencja Prestige MJM.

– Ten ponadczasowy artysta, którego charyzma oraz niepowtarzalny głos urzekły miliony ludzi na całym świecie, z całą pewnością zadba o wspaniałą muzyczną atmosferę podczas finału regat. Jestem przekonany, że każdy – niezależnie od wieku – będzie się świetnie bawił pod sceną na Wałach Chrobrego. Już teraz gorąco zapraszam do udziału w tym wielkim wydarzeniu – mówi Krzysztof Soska, zastępca Prezydenta Miasta Szczecin.

– Jestem przekonany, że w pierwszym tygodniu sierpnia Szczecin skupi na sobie uwagę całej Europy. Finał The Tall Ships Races 2017 to wydarzenie bez precedensu, o ogromnym potencjalne promocyjnym oraz frekwencyjnym. Niezwykle nas cieszy, że to właśnie agencja Prestige MJM zorganizuje koncert uświetniający tak znakomitą imprezę. Występ Andrei Bocellego bez wątpienia zachwyci publiczność i jeszcze bardziej podkreśli magiczny klimat, jaki w tych dniach zagości w Szczecinie – komentuje Janusz Stefański z agencji Prestige MJM.

Andrea Bocelli to popularny włoski tenor, kompozytor, autor piosenek oraz producent muzyczny, najbardziej znany z wykonywania utworów takich jak: „Time to Say Goodbye (Con te partirò)”, „Canto della Terra”, „Vivere”, czy „Nessun dorma”. Artysta od lat uznawany jest za najlepiej sprzedającego się śpiewaka operowego na świecie, jak również jednego z najlepiej sprzedających się artystów w historii muzyki. Jego dotychczasowe albumy sprzedały się w nakładzie ponad 80 milionów egzemplarzy. Wokalista znany jest również z wielu niezapomnianych duetów, m.in. z Celine Dion, Sarah Brightman oraz Luciano Pavarottim. Trudno wskazać drugiego wykonawcę muzyki poważnej, którego twórczość zajmowałaby nieprzerwanie tak wysokie miejsca na szczytach międzynarodowych list przebojów muzyki rozrywkowej. Włoski tenor zrobił imponującą karierę zarówno w świecie muzyki poważnej, jak i popularnej, a jego wpływ na współczesny przemysł muzyczny jest nie do przecenienia.

Andrea Bocelli znany jest z niezwykłych koncertów w trakcie których oczarowuje publiczność imponującą skalą głosu i wyjątkową osobowością. W latach 1995 – 2016 tenor wystąpił na żywo ponad 400 razy, dając średnio zaledwie kilkanaście koncertów rocznie. Dlatego też każdy występ artysty przed publicznością na żywo to niezwykle prestiżowe wydarzenie muzyczne. Do najważniejszych występów scenicznych w karierze tenora należały: występ podczas Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo (1994), koncert wraz z Sarah Brightman w amerykańskim Liberty State Park (2002), występ w trakcie 71. ceremonii wręczenia Oscarów (1999) oraz koncert przed finałem piłkarskiej Ligii Mistrzów (2016). W 2010 roku Andrea Bocelli zaśpiewał też na koncercie podczas Mistrzostw Świata w piłce nożnej w RPA. W duecie ze słynnym włoskim tenorem zaprezentował się wówczas kanadyjski wokalista rockowy Bryan Adams i południowoafrykańska sopranistka Pretty Yende.

Tenor wydał dotychczas piętnaście albumów studyjnych, w tym kilka kompletnych oper. Zdecydowana większość z nich cieszy się zarówno w naszym kraju, jak i na świecie statusem Złotej Płyty. Ogromnym sukcesem okazały się zwłaszcza ostatnie wydawnictwa. Tak było między innymi w przypadku albumu “Passione” wydanego w 2013 roku, który zawiera kolekcję śródziemnomorskich utworów miłosnych, nagranych przez Bocellego w duetach m.in. z Jennifer Lopez oraz Nelly Furtado. W tym samym roku światło dzienne ujrzała również płyta “Love In Portofino”, zawierająca nagranie wideo z koncertu Andrei Bocellego we Włoszech, w trakcie którego wykonał na żywo utwory z wydawnictwa “Passione”. Z kolei w październiku 2015 roku ukazała się piętnasta płyta artysty, zatytułowana “Cinema”, zawierająca najbardziej znane kompozycje muzyki filmowej wszech czasów, m.in. z filmów takich jak „Doktor Żywago”, „Love Story”, „Ojciec Chrzestny”, „Życie jest piękne”, „Gladiator” oraz „Śniadanie u Tiffany’ego”. Najnowszy album Bocellego także otrzymał w naszym kraju status Złotej Płyty.

– Powoli zaczynamy odliczać dni do kolejnego finału regat wielkich żaglowców w Szczecinie. Na to wydarzenie już dziś czeka wielu mieszkańców naszego miasta i regionu. To dla nas ogromne wyzwanie, nad którym pracujemy od wielu miesięcy. Jestem przekonany, że będzie to niezapomniane żeglarskie święto z dziesiątkami imprez towarzyszących. Już dziś serdecznie na nie zapraszam. Spotkajmy się w sierpniu przyszłego roku na Wałach Chrobrego! – zaprasza Piotr Krzystek, Prezydent Miasta Szczecin.

Andrea Bocelli wystąpi w Szczecinie 5 sierpnia 2017 roku.

Organizatorem koncertu będzie agencja Prestige MJM. Sprzedaż biletów ruszyła 5 października 2016 roku, o godzinie 10:00. Bilety można nabywać za pośrednictwem strony: prestigemjm.com, a także eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.

andrea-bocelli-1920x1200

Finał regat The Tall Ships Races potrwa od 5 do 8 sierpnia 2017 roku.