Andy McKee – były muzyk Prince’a, wirtuoz gitary uwielbiany przez internautów na całym świecie, po raz pierwszy zagra dla polskiej publiczności. Artystę będzie można zobaczyć na żywo już w grudniu, w trzech miastach: Sopocie, Poznaniu i Warszawie.

www.youtu.be/Ddn4MGaS3N4

Andy McKee bez wątpienia znajduje się w elitarnym gronie najlepszych gitarzystów akustycznych na świecie. Jego nagrania dostępne na YouTube mają ponad 200 milionów wyświetleń, co tylko dodatkowo podkreśla znaczenie granej przez niego muzyki oraz to, jak duży wpływ ma ona na innych. To, co przyciąga coraz większą liczbę entuzjastów jego twórczości i co wyróżnia go spośród innych artystów to fakt, iż jego wirtuozerska muzykalność bazuje na wielkim skupieniu na strukturze utworu oraz zachowaniu melodyjności. Fani podkreślają, iż koncerty Andy’ego dostarczają ogromnych wrażeń – w magiczny sposób struny zamieniają się w całą orkiestrę, gdy artysta swymi dłońmi wydobywa z gitary kolejne dźwięki przypisywane innym instrumentom. Często sięga po wyjątkową gitarę harfową. Szukając określenia dla jego stylu, najbardziej trafnym wydaje się być połączenie charakterystycznych cech twórczości Tommy’ego Emmanuela i Michaela Hedges’a.

www.youtu.be/ZlKvpQF-3uQ

W ciągu ostatnich dwóch lat, Andy odbył tourne po Stanach, Brazylii, Kanadzie, Meksyku, Francji, Anglii, Austrii, Niemczech, Szwajcarii, Chinach, Japonii, Korei Południowej, Południowo-Wschodniej Azji, Grecji, Hiszpanii, Portugalii i Rosji. W ostatnim okresie zdobył także ogromne uznanie, grając gościnnie jako solista i gość specjalny u boku nieżyjącego już niestety Prince’a podczas jego australijskiej trasy koncertowej.

Andy McKee zagra dla polskiej publiczności trzy koncerty:

1 grudnia, Zatoka Sztuki, Sopot, godz.19.00.
2 grudnia, Klub Blue Note, Poznań, godz. 20.00.
3 grudnia, Klub Hybrydy, Warszawa, godz. 20.00. Koncert odbędzie się w ramach Festiwalu Jazz Jamboree.

Bilety: 60 zł (przedsprzedaż), 70 zł ( w dniu koncertu).