Pochodząca z Krakowa wokalistka, mieszkająca w Londynie, jest autorką wszystkich tekstów i kompozycji na swojej debiutanckiej płycie „Wyspa”.

Wydawnictwo dostępne jest już w przedsprzedaży.

Album łączy pop, soul, poezję śpiewaną z delikatną elektroniką. Co widać z wyspy? Co dzieje się na stałym lądzie? Kim są ludzie, którzy na niej mieszkają? Jak żyje się millenialsom? Na debiutanckim albumie „Wyspa”, za którym stoi OIA przypatruje się z dystansu temu, z czego wyrosła. Niezwykle refleksyjna płyta, jest próbą odpowiedzi na nurtujące współcześnie pytania. Przykuwa uwagę niezwykła trafność i pełna autentyczność tekstów – wszystkie w języku polskim. OIA nie kryje się ze swoimi poglądami. Nierzadko sięga po ironię. Jest w tym absolutnie szczera. „Wyspa” to dosadna analiza lęków każdego z nas, tego, co głęboko skrywamy, co nas boli, denerwuje, dziwi, cieszy, zachwyca. OIA serwuje nam podróż po emocjach i uczuciach, biorąc na tapetę sytuację polityczną, tolerancję, zasady, życie w multikulturowym społeczeństwie, kondycję człowieka, który pogubił się w gąszczu miasta. Płyta powstała w Londynie i Krakowie, część tekstów została napisana podczas podróży po Azji.

Bonus track „1441 Fourteen For One” został nagrany z udziałem czternastu wokalistów i raperów z całego świata. Każdy pochodzi z innego kraju i wypowiada się na temat tolerancji i mieszania się kultur w swoim ojczystym języku: od chińskiego, maltańskiego po francuski – i oczywiście polski.

oia-wyspa_okladka

Tracklista: 1. Tysiąc szkieł / 2. Medytacje / 3. Wygibasy / 4. Tęczowe plemię / 5. Wybieram / 6. Graj ludu na dudach / 7. Własna bajka / 8. Wypijmy / 9. Kto powiedział / 10. 1441 Fourteen For One