Ben Fletcher i Tom Higham czyli utalentowany duet ukrywający się pod nazwą Aquilo nareszcie ujawniają szczegóły swojej pierwszej płyty! Premiera „Silhouettes” zaplanowana jest na 27 stycznia 2017 roku.

Przedsmakiem albumu jest singiel „You Won’t Know Where You Stand”, a także nowa wersja utworu „Sorry”. Wcześniej znany tylko w wersji akustycznej utwór „Sorry” teraz pojawia się w produkcji Ólafura Arnaldsa.

„Shilouettes” to idealna kulminacja całej dotychczasowej muzycznej podróży Aquilo. Album jest zbiorem intymnych, emocjonalnych kompozycji z lirycznymi tekstami i doskonale uzupełniającymi się wokalami Bena i Toma. Przy produkcji materiału muzycy skorzystali z pomocy SOHNA oraz wspomnianego już Ólafura Arnaldsa.

„Trochę nam zajęło zanim poczuliśmy się na tyle pewni, żeby podzielić się naszą muzyką z przyjaciółmi, rodziną i resztą świata. Mamy nadzieję, że fanom spodoba się całość naszej pracy, i że każdy znajdzie coś dla siebie” – wyznają Aquilo.

Aquilo czyli Ben Fletcher i Tom Highan pochodzą z malowniczej wioski Silverdale w angielskim Lake District. Paradoksalnie jednak poznali się dopiero, kiedy nawzajem odkryli swoje muzyczne dokonania na Soundcloud. Pierwsze nagrania pod szyldem Aquilo muzycy zaprezentowali w 2014r. Wydane przez nich od tego czasu aż 4 EP-ki przekroczyły już 50 milionów streamów na Spotify! Stanowiły też doskonałe tło muzyczne wielu popularnych seriali – m.in. „Vampire Diaries”, „Greys Anatomy”, a także „Pretty Little Liars”.

AQUILO silhouettes

Tracklista: 1. Silhouette / 2. Blindside / 3. Human / 4. Never Hurt Again / 5. Almost Over / 6. You Won’t Know Where You Stand / 7. I Gave It All / 8. All I Ever Wanted / 9. Sorry / 10. Complication / 11. Never Seen You Get So Low / 12. Low Light / 13. Always Done What You Say / 14. Waiting