Jedna z najbardziej wyczekiwanych płyt na świecie, trzeci album Bruno Marsa, zatytułowany „24K Magic”, ukazuje się już dzisiaj, 18 listopada 2016 roku. Urodzony na Hawajach a zamieszkały w Los Angeles artysta sprezentował fanom porcję wspaniałych dźwięków, niejednokrotnie nawiązujących do muzyki sprzed lat.

Najpierw poznaliśmy singla z piosenką tytułową, który zadebiutował na wysokim piątym miejscu listy „Billboardu” oraz o oczko niżej w brytyjskim zestawieniu singli, zaś w Australii pokrył się złotem. Do utworu powstał teledysk, który do dziś obejrzano przeszło 125 mln razy. Filmik wraz z Bruno Marsem wyreżyserował Cameron Duddy.

Potem Bruno ujawnił bardziej liryczną i romantyczną stronę swej twórczości, udostępniając kompozycję „Versace On The Floor”. W odróżnieniu od mocno zabawowej piosenki tytułowej, jest ” to romantyczna, liryczna, spokojna kompozycja, brzmieniem nawiązująca trochę do lat 80. Odpowiada za nie sam Bruno Mars.

Bruno Mars wcześniej zaprezentował też kawałek „Chunky”, a stało się to podczas występu w programie „Saturday Night Live”.

W końcu przyszedł czas na cały album. Wraz z Bruno Marsem nad jego brzmieniem pracowali Shampoo Press & Curl i The Stereotypes (czyli Jonathan Yip, Ray Romulus, Jeremy Reeves, Ray Charles McCullough II). Jednym ze współkompozytorów jest słynny Babyface, czyli Kenneth Edmonds.

Bruno zagościł niedawno na okładce magazynu „Rolling Stone”. W planach Marsa jest też występ podczas gali American Music Awards. Rok 2017 wypełni artyście trasa koncertowa promująca płytę „24K Magic”.