13 listopada rozpoczęła się 5-ta edycja Rzeszów Jazz Festiwal. Tegoroczna edycja to 7 dni koncertowych i 10 zespołów m.in. Piotr Wojtasik Quartet, Aga Derlak Trio, Niechęć czy Grażyna Łobaszewska. Festiwal z sukcesem propaguje ideę muzyki improwizowanej w stolicy Podkarpacia i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem publiczności.

Festiwal 13 listopada zainaugurował występ Gaby Janusz, wokalistki związanej z Rzeszowem, laureatki m.in. nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz zespołu Afrofree sięgającego m.in. po wpływy muzyki ludowej z Podkarpacia i Małopolski. Koncert odbył się w RDK Biała. We wtorek, 15 listopada w Wojewódzkim Domu Kultury wystąpi acid jazzowa formacja Eskaubei i Tomek Nowak Quartet. Towarzyszyć im będzie Mr Krime. 16 listopada w restauracji Chillita zagra trio pianistki Agi Derlak, laureatki tegorocznego Fryderyka, a 17-tego w Underground Pub eksperymentujący i hałasujący zespół Niechęć. 3-ci rok z festiwalem gra również C.H. Plaza, gdzie w piątkowy wieczór (18-tego) zaprezentuje się diwa polskiego jazzu Grażyna Łobaszewska oraz Krzysztof Napiórkowski. Sobota to występ najmniej jazzowego w towarzystwie, ale opierającego swoje występy w dużej mierze na improwizacji tria Me Myself And I, oraz rzeszowskie formacji Funky Flow poruszającej się w stylistyce fusion. Ostatni dzień festiwalu to absolutna uczta dla jazzowych koneserów. W niedzielę 20 listopada w klubie Jazz Room wystąpi kwartet Piotra Wojtasika, wybitnego trębacza koncertującego na całym świecie.

Rzeszów Jazz Festival 2016

Oto pełny program festiwalu:

13.11 – Afrofree | Gaba Janusz – Rzeszowski Dom Kultury filia Biała
Bilety: Rzeszowski Dom Kultury filia Biała (ul. Kard. Karola Wojtyły 164) / Rzeszowski Dom Kultury filia Staromieście (ul. Staromiejska 43a) / Rzeszowski Dom Kultury filia Zalesie (ul. Wieniawskiego 84)
15.11 – Eskaubei & Tomek Nowak Quartet ft. Mr Krime – Wojewódzki Dom Kultury
16.11 – Aga Derlak Trio – Chilita
17.11 – Niechęć – Underground Pub
18.11 – Krzysztof Napiórkowski | Grażyna Łobaszewska – C.H. Plaza Rzeszów
19.11 – Funky Flow | Me, Myself and I – Grand Hotel
20.11 – Piotr Wojtasik Quartet – Jazz Room

Bilety są również dostępne stacjonarnie w miejscach, w których odbywają się poszczególne koncerty. Istnieje również możliwość rezerwacji karnetów na cały festiwal pod adresem: t.drachus@ffmusic.pl

Rzeszów Jazz Festiwal odbywa się w ramach Podkarpackiej Jesieni Jazzowej.