LP, autorka jednego z największych przebojów tego roku – „Lost On You” wystąpi 12 grudnia w warszawskim klubie Palladium oraz 13 grudnia w Sali Wielkiej CK Zamek w Poznaniu!

www.youtu.be/B10Xe5Gm5cY

Laura Pergolizzi, znana publiczności jako LP to niesamowicie utalentowana wokalistka i kompozytorka, która zasłynęła współpracą z takimi artystami jak Rihanna czy Rita Ora, jednak prawdziwą sławę przyniosły jej własne utwory, w tym tegoroczny superprzebój „Lost On You”.

LP urodziła się i mieszka w Nowym Jorku, gdzie karierę muzyczną rozpoczęła w 1998 roku. W 2001 nakładem wytwórni Koch Records ukazał się debiutancki album artystki, „Heart-Shaped Scar”. Trzy lata później światło dzienne ujrzała kolejna płyta, z której pochodzi utwór „Wasted”, wybrany do czołówki amerykańskiego serialu „Daleko od domu”. Równocześnie artystka rozpoczęła współpracę kompozytorską z innymi muzykami, czego efektem były utwory pisane dla największych gwiazd – „Cheers” Rihanny, „Beautiful People” Christiny Aguilery czy „Red” Cher. Do swoich nagrań powróciła w 2014. Wydała wtedy trzeci album „Forever for Now”, magazyn Vouge mianował LP „Artystką Tygodnia”, a singiel „Into The Wild” został wykorzystany w kampanii reklamowej jednego z banków.

www.youtu.be/NFnIuBB9YAo

W tym roku ukazała się EP-ka artystki, która szturmem wdarła się na zagraniczne i polskie listy przebojów. Zawiera ona przebojową piosenkę “Muddy Waters”, wykorzystaną w głośnym serialu stacji Netflix “Orange Is The New Black” oraz „Lost On You” – utwór, który niespodziewanie stał się jednym z największych hitów 2016 roku! „Lost On You” zdobył szczyty list przebojów w wielu europejskich krajach, trafił także na trzecie miejsce Hype Machine’s Popular Charts oraz na szóste miejsce Spotify Viral Charts już w tygodniu debiutu.

www.youtu.be/wDjeBNv6ip0

EP-ka to intrygująca zapowiedź tego, co czeka nas na czwartej płycie Amerykanki.

Sprawdźcie koniecznie jak wokalistka zaprezentuje się na pierwszych klubowych koncertach w Polsce! Bilety na koncert poznański już w sprzedaży, bilety na koncert warszawski w sprzedaży od piątku 4 listopada!