Premiera „Ambient Works” w Warszawie! Po koncertach w Wietnamie, Szkocji i w Niemczech nadszedł czas na pierwszy polski koncert z cyklu Ambient Works Live. MM3 zagra 5 listopada w 12on14 Jazz Club.

Ambient Works

To studyjny eksperyment przenoszący muzyków MM3 do świata nowoczesnego jazzu, skrzyżowanego z elektroniką i minimalizmem.

Druga płyta zespołu to zapis w pełni improwizowanej sesji nagraniowej. Składa się na nią 11 muzycznych szkiców „skomponowanych” dokładnie w momencie ich wykonania. Ambientowe przestrzenie zagrane jedynie na trzech żywych instrumentach czynią z „Ambient Works” płytę nowatorską koncepcyjnie i brzmieniowo. Ogromną rolę w przygotowaniu płyty odegrał Envee, który wraz z liderem zespołu wyprodukował i zmiksował materiał.

Ambient Works Live

Wszystkim obecnym koncertom grupy towarzyszy idea zaprezentowania publiczności stylu pracy, który towarzyszył muzykom w studio.

„Poza kilkoma kompozycjami z poprzedniego albumu, gramy w pełni improwizowane utwory. Staramy się przekazać publiczności ten konkretny rodzaj energii i chemii, jakiej doświadczyliśmy w studio. Kompozycje powstają na scenie, a my próbujemy balansować pomiędzy ambientem a jazzem. Publiczność ma okazję posłuchać nas w tym wydaniu tylko ten jedyny raz. Nigdy nie zagramy takich samych, a nawet podobnych koncertów. Każdy z nich jest zupełnie inny” – mówi Michał Milczarek o kolejnych występach trio.