Grohman Orchestra & Krzysztof Herdzin. Klasyka Polskiej Rozrywki to projekt, który niedługo usłyszymy na płycie CD. Muzycy wejdą wiosną do warszawskiego studia nagraniowego.

Klasyka Polskiej Rozrywki to 20 największych hitów muzyki rozrywkowej w opracowaniu Krzysztofa Herdzina – najlepszego aranżera i producenta w Polsce, orkiestratora muzyki do nagrodzonej Oscarem 2005 ścieżki dźwiękowej Jana A.P. Kaczmarka do filmu „Marzyciel”.

W utworach znalazły się cytaty z dzieł W.A. Mozarta, J. Straussa, A. Vivaldiego i J.S. Bacha.

„To jedno z najciekawszych a zarazem najtrudniejszych wyzwań aranżacyjnych w moim życiu”

Mistrzowskie wykonanie muzyków Filharmonii Łódzkiej

/

Na krążku znajdą się m.in.: Maanam – Kocham Cię kochanie moje, Nie poganiaj mnie / Czesław Niemen – Sen o Warszawie, Wspomnienie / Marek Grechuta – Nie dokazuj / Maryla Rodowicz – Niech żyje bal / Perfect – Autobiografia, Chcemy być sobą / Lombard – Przeżyj to sam, Szklana pogoda / Dżem – Czerwony jak cegła / Urszula – Dmuchawce, latawce, wiatr / Skaldowie – Cała jesteś w skowronkach

Premiera odbyła się podczas finału Festiwalu Geyer Music Factory 2016.

Krzysztof Herdzin:

Moja koncepcja opiera się na wyszukaniu odpowiednich cytatów z literatury klasycznej, kompletnej zmianie rytmiki współczesnych piosenek tak, aby straussowska orkiestra zabrzmiała jak najpełniej, zgodnie ze swoją tradycją wykonawczą. Będzie sporo humoru, muzycy czasem odłożą instrumenty aby pokazać słuchaczom swoje ukrywane na co dzień oblicze. A wszystko w oryginalnej i zaskakującej formule.