To już szósta edycja ZaDUSZek jazzowo-soulowych sygnowanych mianem SOUL Behind. Znajomy Zespół w składzie: Asia Czajkowska-Zoń (śpiew), Igor Nowicki (klawisze), Nikodem Wróbel (gitary), Michał Rybka (bas), Waldemar Franczyk (perkusja) oraz goście specjalni, których nazwiska w tym roku do końca pozostaną tajemnicą – zaprezentują dzieła nieodżałowanych artystów, których piosenki do dziś grają w naszych sercach.

W odświeżonych aranżacjach usłyszymy standardy autorstwa Duke’a Ellingtona, Errola Garnera, Theleoniousa Monka, które wytrawni słuchacze znają z interpretacji największych gigantów jazzu nie tylko wokalnego. Pojawią się zarówno przeboje, jak i mniej znane utwory z repertuaru Michaela Jacksona, Amy Winehouse, Natalie Cole, Freddiego Mercury’ego, Prince’a. Będzie jak zwykle trochę funku i bluesa, a polską piosenkę tym razem zdominują mężczyźni: Niemen, Grechuta, Nalepa i Ciechowski.

Koncerty z cyklu SOUL Behind są zawsze wyjątkowe, ponieważ cały program jest przygotowywany specjalnie na tę jedną okazję. W tym roku niezwykłości wydarzeniu dodaje fakt, że będzie można usłyszeć przedpremierowo kilka utworów autorskich z płyty Asi Czajkowskiej-Zoń Pianissima, nagranej z udziałem toruńskich pianistów w ramach stypendium kulturalnego Urzędu Miasta Torunia.

Klub Muzyczny Lizard King // Toruń, Kopernika 3
2.11.2015 / start: g. 20:30
wstęp: 20 zł (bilety do nabycia w dniu występu)