Deborah Brown to jedna z najlepszych wokalistek jazzowych. Tuż po premierze najnowszej płyty pn. „Kansas City Here I Come” (18 listopada 2016, wyd. Agora), nagranej z saksofonistą Sylwestrem Ostrowskim i plejadą jazzowych gwiazd – doskonałym amerykańskim kontrabasistą o nigeryjskich korzeniach Essiet Okon Essiet, legendą bębnów z Nowego Jorku Newmanem Taylorem Bakerem i pianistą Robem Bargadem – artystka wystąpi ze swoim kwartetem w Warszawie na koncercie finałowym Europejskich Targów Muzycznych Co Jest Grane 24.

Deborah Brown ma charakterystyczny styl, piękny głos, talent oraz erudycję godną największych wokalistek na scenie jazzowej. Ma też nieustającą ciekawość i chęć współpracy z artystami o innej wrażliwości i tradycji muzycznej. Jest muzycznym autorytetem oraz kontynuatorką potężnego i arcypięknego dziedzictwa muzycznego Kansas City.

W Warszawie wystąpi z Sylwestrem Ostrowskim, saksofonistą jazzowym, producentem muzycznym i szefem festiwalu Szczecin Jazz. Artystom na scenie towarzyszyć będzie wrocławska orkiestra kameralna NFM Leopoldinum, a gościem specjalnym koncertu będzie mistrz saksofonu (również z Kansas City) Bobby Watson. Bilety dostępne są tutaj.

Co znajdziemy na płycie?

Najwspanialsze Jazz Classics w mistrzowskim wykonaniu zespołu Deborah Brown, Sylwestra Ostrowskiego, orkiestry kameralnej NFM Leopoldinum oraz gościa specjalnego, amerykańskiego gwiazdora Kevina Mahogan’ego.

„Chciałam nagrać standardy, uchwycić prawdziwego ducha jazzu” mówi Brown. „Sposób, w jaki śpiewamy w Kansas City, które z piosenek są nam szczególnie bliskie i jak je interpretujemy. Pomyślałam również o wszystkich młodych wokalistach, którym za pośrednictwem tej płyty chcę dać prezent, wskazać drogę. Dziś już niewiele osób gra jazz w ten sposób, a młodzi wokaliści potrzebują inspiracji i mam nadzieje, że w tych nagraniach ją znajdą.”

Koncert finałowy Europejskich Targów Muzycznych „From Kansas with love”: Deborah Brown, Sylwester Ostrowski, Bobby Watson i inni.

Niedziela, 27 listopada, godz. 19.00, Teatr Dramatyczny im. G. Holoubka w Warszawie, Plac Defilad 1.

Więcej o targach można przeczytać tutaj.