Pierwsza wyłącznie żeńska supergrupa z Afryki, Les Amazones d’Afrique, ma w składzie same wielkie gwiazdy world music: to malijskie artystki Kandia Kouyaté, Mamani Keita, Rokia Koné, Mariam Doumbia (połowa duetu Amadou & Mariam), Mariam Koné, Mouneïssa Tandina, Pamela Badjogo, Inna Modja.

www.youtu.be/9Wsj_d4ukfA

Nneka, wokalistka reggae-soulowa z Nigerii oraz senegalska gwiazda Marema. Les Amazones d’Afrique to głos silnych kobiet, które opowiadają o współczesnych problemach Afrykanek i zwracają uwagę na pilną potrzebę zmian społecznych i walki z przemocą. Jest to projekt nie tylko artystyczny, ale również zaangażowany – jak czytamy w manifeście artystek, wierzą one, że muzyka może, poprzez zwiększanie wrażliwości i zachętę do refleksji, zmieniać świat na lepsze.

www.youtu.be/apveonr8U3Y

W skład Les Amazones d’Afrique wchodzą wielkie damy tradycyjnej muzyki malijskiej, ale także przedstawicielki nowoczesnych brzmień, jak R&B (Inna Modja) czy reggae i soul (Nneka, porównywana często do Lauryn Hill). Możemy być pewni, że na scenie NFM zobaczymy i usłyszymy wyjątkową dawkę kobiecej energii.

Nneka & Les Amazones d’Afrique
19 marca 2017, godz. 19:30
Narodowe Forum Muzyki, Wrocław

BILETY:

VIP – 200*zł / 150 zł // I kategoria – 100 zł // II kategoria – 80 zł // III kategoria – 60 zł // VIP* – z dostępem do VIP Room / *Uwaga: nie przyjmujemy zwrotów biletów.