Monika Urlik zaprasza na niepowtarzalny wieczór z przebojami Arethy Franklin. Koncert odbędzie się 9 października o godz. 20:00 w Piwnicy pod Harendą przy Krakowskim Przedmieściu 4/6 w Warszawie. Wstęp: 35 zł / ulgowy 30 zł. Więcej informacji tutaj.

Monika Urlik w 2005 roku została laureatką I nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym „Vena Festival” pod patronatem Michała Urbaniaka, dzięki własnej kompozycji „Time after time”. Rok później z tym samym utworem zdobyła nagrodę Prezydenta Miasta Sopot na festiwalu TOPtrendy. W tym samym roku wsparła wokalnie płytę Tedego „Esende Mylffon” w utworach „Blask” i „Jakby jutra miało nie być”.

W 2011 z dużym powodzeniem brała udział w programie „The Voice of Poland”, gdzie dotarła do półfinału. Rok później wystąpiła z zespołem Afromental w programie ”Bitwa na głosy”.

9 maja 2014 roku odbyła się premiera debiutanckiego krążka artystki zatytułowanego “Nie wie nikt”. Wystąpiła także na koncercie SuperDebiutów podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, wykonując utwór “Domek bez adresu” z repertuaru Czesława Niemena. Jej utwory “Nie wie nikt” oraz “Ty i ja”, znajdujące się na debiutanckiej płycie, zostały wykorzystane na ścieżce dźwiękowej do serialu Prawo Agaty.

Monika Urlik – wokal / Konrad Skowroński – gitara / Dominik Rosłon – klawisze / Marcin Pendowski – bas / Grzegorz Grzyb – perkusja.