W piątek 4 listopada w Starym Maneżu wystąpi Candy Dulfer –  holenderska saksofonistka znana  na całym świecie za sprawą niesamowicie elektryzujących koncertów.

Candy Dulfer współpracuje z największymi wykonawcami i występuje z własnym zespołem w wypełnionych do ostatniego miejsca klubach, jak również na estradach najsłynniejszych festiwali na całym świecie. Otrzymała nominację do nagrody Grammy za swój pierwszy album “Saxuality”, jej solowe płyty rozeszły się w ponad 2,5 milionach egzemplarzy, a jej przeboje pojawiały się na pierwszych miejscach list przebojów.

Candy Dulfer zdobyła rozgłos grając z takimi sławami jak Dave Stewart (“Lily was here”) oraz Prince, z którym wystąpiła też w programie Tonight Show with Jay Leno, na licznych koncertach w Stanach Zjednoczonych i Europie, oraz na niejednym albumie. Wraz z Princem i Beyonce uświetniła również ceremonię rozdania nagród Grammy.

W 2011 we współpraca z dyrektorem artystycznym i producentem Black Eyed Peas – Printzem Boardem – Candy wydała album “Crazy”  pełen nowego i odważnego brzmienia. Pod koniec 2013 roku utworzyła supergrupę Ladies of Soul wraz ze swoimi wieloletnimi przyjaciółkami – Trintje Oosterhuis, Edsillą Rombley, Berget Lewis, oraz Glennis Grace. W lutym 2014 roku, po ukazaniu się ich singla “I’ll Carry You”, grupa dała całkowicie wyprzedane koncerty w hali Ziggo Dome w Amsterdamie, grając dla ponad 34 000 fanów. Wydane w kwietniu 2014 album oraz DVD z tego wydarzenia trafiły prosto na pierwsze miejsca list sprzedaży płyt CD / DVD, jak również serwisu iTunes. 2015 był kolejnym świetnym rokiem dla Candy. Trzy podróże morskie z jazzem, cztery całkowicie wyprzedane koncerty wraz z Ladies of Soul, trasy koncertowe po Europie i Japonii, oraz wieńczące rok tournee po całych Stanach Zjednoczonych w roli gościa specjalnego corocznej trasy Dave Koz X-Mas tour.

Rok 2016 rozpoczął się serią podróży morskich z cyklu Smooth Jazz Cruise.

Po nich nastąpiło tournee po Azji, oraz trzy kolejne wyprzedane koncerty z Ladies of Soul. Następnie Candy wyrusza w kolejne trasy z zespołem, równolegle pracując nad swoją autobiografią, oraz nowym albumem którego wydanie planowane jest jeszcze w tym roku.

4 listopada 2016 (piątek), godz. 20:00
STARY MANEŻ, ul. Słowackiego 23, Gdańsk Garnizon
BILETY: do nabycia online na www.starymanez.pl oraz w kasie Starego Maneżu.