Norah Jones prezentuje kolejny utwór z nadchodzącego albumu, pt. „Day Breaks”. Po, m.in. „Carry On”, przyszedł czas na „Tragedy”.

Premiera płyty już 7 października!

„Day Breaks” to szósty solowy krążek, który stylistyką nawiązuje do debiutanckiego, obsypanego nagrodami „Come Away With Me”. „Day Breaks” jest swoistym powrotem Artystki do muzycznych korzeni i przede wszystkim do gry na fortepianie . Na „Day Breaks” gośćmi są m.in. Wayne Shorter, Dr. Lonnie Smith oraz Brian Blade. Oprócz 9 nowych nagrań na albumie usłyszymy także nowe wykonania kompozycji Horace Silvera, Duke’a Ellingtona oraz Neila Younga.

„Tą płytą zataczam niejako koło, ponieważ powracam do moich wczesnych muzycznych doświadczeń. Po pierwszej płycie oddaliłam się nieco od gry na fortepianie, skupiając się bardziej na gitarze. Ale wciąż grałam… Tym bardziej cieszy mnie fakt, że powróciłam do grania na najnowszym albumie”.

W ślad za płytą Norah Jones ogłosiła także trasę koncertową po USA i Europie na jesieni 2016. Niestety Polski brak. Wracając do płyty, album dostępny jest już w przedsprzedaży.