Międzynarodowy Konkurs Młodych Zespołów Jazzowych Jazz Juniors świętuje 40-lecie istnienia. Gwiazdami jubileuszowej gali 4 grudnia w Centrum Kongresowym ICE Kraków będą czterej znakomici pianiści: Leszek Możdżer, Marcin Wasilewski, Paweł Kaczmarczyk i Piotr Orzechowski „Pianohooligan”.

Międzynarodowy Konkurs Młodych Zespołów Jazzowych Jazz Juniors organizowany jest od 1976 roku. Od samego początku związane z nim były najwybitniejsze postaci polskiej sceny muzycznej, bo to przecież na Jazz Juniors pierwsze kroki stawiali tacy artyści jak Leszek Możdżer, Krzysztof Ścierański, Marek Bałata, bracia Niedzielowie i Pospieszalscy czy kultowe zespoły Walk Away i Miłość. Tak było przed laty, ale Jazz Juniors wciąż należy do ścisłej czołówki imprez jazzowych, której laureaci coraz wyraźniej zaznaczają swą obecność na międzynarodowych scenach muzycznych. Dość wspomnieć, że to właśnie na tym konkursie odkryto w ostatnim czasie takie osobowości i zespoły jak: High Definition, N.S.I., Bartosz Dworak, Piotr Orzechowski „Pianohooligan”, Kuba Płużek, czy wreszcie Paweł Kaczmarczyk, który sprawuje obecnie stanowisko dyrektora artystycznego imprezy. Znakomicie rozwijające się kariery artystyczne wspomnianych muzyków dowodzą, że Jazz Juniors to jedna z najpiękniejszych i najbardziej wartościowych kart w historii polskiego jazzu.

W tym roku Jazz Juniors świętuje 40-lecie istnienia. Jubileuszowa gala odbędzie się 4 grudnia 2016 r. w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Jej bohaterami będą czterej pianiści, którzy na przestrzeni ostatnich dekad debiutowali właśnie na Jazz Juniors: Leszek Możdżer, Marcin Wasilewski, Paweł Kaczmarczyk i Piotr Orzechowski „Pianohooligan”.

Bilety już w sprzedaży: www.eventim.pl/jazz-juniors oraz w sieci punktów sprzedaży InfoKraków.

Szczegółowy program pozostałych wydarzeń festiwalowych już wkrótce.
Więcej na: www.jazzjuniors.pl