Ta znakomita wokalistka o charakterystycznym głosie w przebojowy sposób podbiła serca słuchaczy na całym świecie. W najbliższą sobotę 1 października Program 3 Polskiego Radia zaprasza do wysłuchania ekskluzywnego minirecitalu Katie Melua z Muzycznego Studia im. Agnieszki Osieckiej. Początek po godz. 10:05 w „Markomanii” Marka Niedźwieckiego.

Właściwie nazywa się Ketevan Melua, urodziła się w Gruzji 32 lata temu, ale większość swojego życia prywatnego i zawodowego związała z Wielką Brytanią, gdzie wyemigrowała z rodziną w wieku 9 lat. Świat poznał ją dzięki wielkiemu przebojowi „Nine Million Bicycles” z jej drugiej płyty „Piece By Piece” (2005). Dziś ma na koncie 6 studyjnych albumów, a kolejny – „In Winter” ukaże się już 14 października. Z tej okazji wokalistka zajrzała pod koniec września z promocyjną wizytą do Polski i zagrała solowy mini-recital w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Cztery zarejestrowane wówczas utwory Trójka wyemituje w „Markomanii” Marka Niedźwieckiego w sobotę 1 października między godz. 10:05 a 12:00.

– Katie Melua i jej muzyka znakomicie sprawdzają się w warunkach akustycznego koncertu w klimatycznym Studiu im. Osieckiej. Zresztą sama wokalistka uznała nagraną wczoraj wersję jej utworu „Dreams On Fire” za lepszą od tej z płyty – mówi Piotr Metz, kierownik redakcji muzycznej Trójki.

Prócz wspomnianego singla promującego album „In Winter”, w „Markomanii” usłyszymy ponadto m.in. cover„Wonderful Life” z repertuaru Blacka oraz oczywiście wielki hit „Nine Million Bicycles” – wszystkie w oszczędnej, kameralnej aranżacji na głos i gitarę akustyczną.