Tash Sultana to zaledwie 21-letnia wokalistka pochodząca z australijskiego Melbourne. Po swój pierwszy instrument muzyczny – gitarę sięgnęła już w wieku 3 lat, przez co wypracowała swój niepowtarzalny styl gry. Nie jest to jednak jedyny instrument którym się posługuje, gra też na klawiszach, samplerach, trąbce i elektrycznych perkusjonaliach. Swoją muzyczną karierę rozpoczynała na ulicy, nagrywając przy okazji filmy i umieszczając je na YouTubie.

Jak dla mnie to idealne połączenie dla fanów Jacka Garratta, Daughter i Selah Sue. Ta młoda wokalistka na scenie występuje sama, gra na wszystkim, a jej solówki potrafią się rozrastać do kilkunastu minut.  23 września ukaże się jej debiutancka EPka „Notion”. Znajdzie się na niej 6 utworów w tym znane już: „Notion”, „Jungle” czy „Gemini”.

Jak sama mówi, jeszcze kilka lat temu nie sądziła, że będzie śpiewać bo nie cierpiała wtedy swojego głosu. Wszystko jednak się zmieniło i Tash niedługo wyruszy w trasę po Europie i Australii.

Z okładką EPki „Notion”, jej pełną tracklista oraz trzema utworami jakie się na niej znajdą możecie zapoznać się poniżej.

804c8b_f0192dabf2b2425b8cb700f9f6f81cfe-mv2

Tracklista:
1. „Synergy”/ 2. „Gemini”/ 3. „Notion”/ 4. „Jungle”/ 5. „Big Smoke pt 1″/ 6. „Big Smoke pt 2”