Robert Glasper razem ze swoim zespołem The Experiment wydał w piątek album „ArtScience”, a już zapowiedział pracę nad nowym projektem.

W wywiadzie dla magazynu Complex, Glasper zapowiedział powstanie nowej grupy, w której skład mieliby wchodzić multi-instrumentalista/producent Terrace Martin oraz wokalista James Fauntleroy.

„Ja, James Fauntelory i Terrace ruszamy z nową grupą. Nagramy wspólnie małą płytę albo EPkę, albo coś w tym stylu. Grupa Fauntleroy/Glasper/Terrace, to był luźny pomysł. Nagle Terrace powiedział: powinniśmy założyć grupę, a ja odpowiedziałem: Chcę być w tym całkowicie”.

Na chwilę obecną nie znane są żadne szczegóły współpracy trójki panów.  Martin współpracował już z Glasperem i Fauntleroy’em przy swoim albumie „3ChordFold”, obaj pojawili się w pierwszym singlu z tego wydawnictwa („No wrong no right”). Glasper współpracował również z Martinem przy nagrywaniu ostatniej płyty Kendricka Lamara „To Pimp a butterfly”.

Fauntleroy był autorem utworów dla takich artystów jak Timberlake i Rihanna, jego głos można usłyszeć na płytach Kanyego Westa, Commona czy Jaya Z.

Uwielbiamy słuchać każdego z osobna, tym bardziej ciekawi jesteśmy ich wspólnego projektu.