Grał z Milesem Davisem, ojcuje Ostremu, zdobył Złotego Fryderyka 2016 i już 10 rok z rzędu zorganizuje jedno z najbardziej innowacyjnych wydarzeń artystycznych na świecie. Michał Urbaniak, międzynarodowej sławy skrzypek, saksofonista, kompozytor, nazywany nowojorczykiem z Łodzi, zaprasza na dziesiątą edycję UrbanatorDays.

UrbanatorDays rozpoczną się 17 września w Łódzkim Domu Kultury i potrwają dwa dni. 18 września muzycy zagrają koncert finałowy w Pasażu Schillera. Start o godz. 17. Wstęp wolny!

UrbanatorDays to propozycja dla wszystkich, którzy kochają grać i chcą wykonywać muzykę rytmiczną niezależnie od stylu i gatunku. Jesteś amatorem, studentem, uczniem szkoły muzycznej, a może po prostu masz talent i chcesz grać, śpiewać lub rapować? UrbanatorDays powstały z myślą o Tobie! Nie jest ważne wykształcenie i stopień zaawansowania muzycznego. Liczy się pasja i miłość do dźwięku.

„Najgorszy błąd, jaki człowiek może popełnić, to wmawianie sobie: „nie rozumiem jazzu” – mówi Michał Urbaniak. – W pewnym momencie nuty przestają być ważne. Istotne jest celebrowanie muzyki. Dla mnie o jazzie możemy mówić wtedy, gdy ktoś z publiczności zaczyna ruszać pupą, nogą albo klaskać.

Podczas koncertu w Pasażu Schillera 18 września o godz. 17 z pewnością będzie okazja do wprawienia ciała w ruch. Na 10 edycję organizatorzy przygotowali urodzinowy prezent – koncert będzie darmowy!

Na warsztaty można się zapisywać poprzez formularz na stronie organizatora oraz facebookowy fanpage.

Nowoczesny Michał Urbaniak
Michał Urbaniak to artysta, który stale eksperymentuje. W swej twórczości nie ogranicza się do jazzu, ale śmiało miesza style muzyczne doprowadzając do powstania nowej muzycznej jakości.

Nowoczesność Urbaniaka przejawia się także w sposobie, w jaki dociera do odbiorców. Artysta promuje swoją twórczość wykorzystując zaawansowane technologicznie narzędzia platformy NuPlays. W jednym miejscu udostępnia nagrania studyjne i zapisy koncertów w formacie MP3, na płytach winylowych, a także w formie nowatorskiego nośnika dCard, do korzystania z którego zachęca na nagraniu:

https://

Program X edycji UrbanatorDays: 

Dzień 1: warsztaty

17 września, Łódzki Dom Kultury, ul Traugutta 18, godz. 11:00

Podczas warsztatów zaprezentowane zostaną najważniejsze style muzyczne: hip-hop, blues, soul, fusion i jazz nowoorleański. Każdy uczestnik warsztatów będzie miał możliwość wykonania wybranych przez siebie utworów, a także „szlifowania” swojego gatunku muzycznego pod okiem wybitnych nauczycieli.

Spotkania UrbanatorDays prowadzą gwiazdorskie indywidualności muzyczne: m.in. Michal Urbaniak, Femi Temowo, Otto Williams, Frank Parker, Andy Ninvalle.

Na warsztaty można się zapisywać poprzez stronę: www.urbanatordays.com i na facebookowym fanpage’u.

Dzień 2: koncert Michała Urbaniaka i Urbanatora połączony z jam session oraz występem gości specjalnych (m.in. Eskaubei)

18 września, Pasaż Schillera, godz. 17:00

Drugiego dnia w Pasażu Schillera zagra zespół Urbanatora w doborowym składzie. W tym roku obok Michała Urbaniaka wystąpi wybitny perkusista Frank Parker,  gitarzysta Femi Temowo oraz tańczący raper – Andy Ninvalle. Tradycyjnie już zwieńczeniem koncertu będzie jam session, w którym udział wezmą zarówno uczestnicy warsztatów, jak i mistrzowie.

Koncert poprowadzi Hirek Wrona, dziennikarz telewizyjny i radiowy, niezależny publicysta, DJ, producent i reżyser wydarzeń artystycznych.