Michał jest studentem kompozycji i aranżacji w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Zdobył pierwsze miejsce na międzynarodowym konkursie pianistycznym Concours musical de France w Paryżu oraz indywidualne wyróżnienie na międzynarodowym konkursie młodych zespołów jazzowych Jazz Juniors.

Został finalistą międzynarodowego konkursu kompozytorskiego muzyki filmowej Transatlantyk Instant Composition Contest. Ponadto, Michał jest wokalistą, autorem muzyki i tekstów w zespole Eugeniusz Kowalski. Zespół zdobył m.in. nagrodę na ostatnim Festiwalu Form Muzycznych we Wrocławiu oraz I miejsce w konkursie Skoda Auto Muzyka w Radiowej Trójce. Dwukrotnie miał szansę i zaszczyt wystąpić w studiu im. Agnieszki Osieckiej w Programie Trzecim Polskiego Radia (Raz w Offensywie Piotra Stelmacha, a drugi raz w koncercie finałowym konkursu Skoda) Michał jest także twórcą muzyki i pianistą w zespołach: EMT i Steampunk Trio.

Pełen pozytywnej energii, obdarzony słuchem absolutnym, najbardziej kocha te momenty kiedy powstaje muzyka.

W Balcony TV wykonał utwór ze swojej debiutanckiej płyty, która została bardzo dobrze przyjęta przez branże muzyczną. Posłuchajcie “Część”.

www.youtu.be/PUWNXITWyg4