„Golden Green” to tytuł drugiego singla Agnes Obel, który promuje najnowszy krążek artystki zatytułowany „Citizen Of Glass”. Utworu można posłuchać poniżej.

„Utwór opowiada o tym, w jaki sposób nasz umysł pod wpływem zazdrości, potrafi wykreować alternatywną wersję danej historii, zmieniając w ten sposób rzeczywistość. Kompozycja została zainspirowana powieścią „Zazdrość” z 1927 r., której autorem jest Yuri Olesha” – mówi Agnes.

Nowy album to następca przełomowego w karierze Agnes „Aventine”  z 2013 r. Z repertuarem z drugiej płyty Obel objechała niemalże cały świat, występując na najbardziej prestiżowych scenach (między innymi Somerset House, Sheperd’s Bush Empire czy Barbican).

Materiał na nową płytę został zarejestrowany, wyprodukowany i zmiksowany przez samą artystkę w Aventine-Neukölln oraz w studiu BrandNewMusic w Berlinie. „Citizen Of Glass” będzie dostępny na CD, w formie elektronicznej oraz na czarnym 180 g winylu wraz z kodem do ściągnięcia albumu. Krążek można nabyć w przedsprzedaży pod tym adresem. Album ukaże się na rynku 21 października nakładem wytwórni Play It Again Sam.

Agnes Obel na jesieni zawita do Polski. 11 listopada wystąpi w Starym Maneżu w Gdańsku, a 12 listopada w warszawskiej Stodole.